Newsletter

MF: KAS, CBŚP i SG rozbiły grupę przestępczą. Wykryły nielegalną fabrykę papierosów w pow. bolesławieckim (komunikat)

27.03.2023, 09:00aktualizacja: 27.03.2023, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Straż Graniczna (SG) rozbiły grupę przestępczą, która nielegalnie produkowała papierosy.

Zabezpieczono prawie 9 mln szt. papierosów, ponad 9,5 tony tytoniu.

Zatrzymano 4 osoby.

Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 18 mln zł.

Nielegalna fabryka papierosów w pow. bolesławieckim

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS, CBŚP z Zarządu w Łodzi oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą, która nielegalnie produkowała papierosy.

Przestępcy umieścili w zabudowaniach gospodarczych linię produkcyjną do wytwarzania papierosów. Były oznaczone znakami towarowymi znanych producentów.

9 mln nielegalnych papierosów i ponad 9,5 tony tytoniu

W nielegalnej fabryce funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 9 mln szt. papierosów i ponad 9,5 tony ciętego tytoniu. Wartość wyrobów tytoniowych oszacowano na ponad 8,5 mln zł.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na czarny rynek, straty skarbu państwa wyniosłyby prawie 18 mln zł.

Półfabrykaty i urządzenia do produkcji papierosów wyceniono na ponad 1,5 mln zł.

Zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku

W nielegalnej fabryce papierosów zatrzymano 4 sprawców.

Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował zatrzymane osoby na okres 3 miesięcy.

Podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzi dolnośląska KAS i CBŚP, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ kmz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.03.2023, 09:00
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.