Newsletter

MF: Spotkanie Ministra Finansów z Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (komunikat)

20.05.2024, 19:41aktualizacja: 20.05.2024, 19:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

- 20 maja 2024 r. minister finansów Andrzej Domański spotkał się z Nadią Calviño, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Rozmowa dotyczyła wzmocnienia współpracy z Bankiem w kluczowych dla Polski obszarach.

- W spotkaniu uczestniczył również podsekretarz stanu Paweł Karbownik.

W trakcie spotkania minister Domański oraz prezes Calviño omówili stan współpracy oraz priorytetowe obszary wsparcia Banku dla Polski. Jak zaznaczył Minister należą do nich w szczególności: transformacja energetyczna, rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, konkurencyjność gospodarki oraz bezpieczeństwo i obrona.

"EBI niezmiennie pozostaje dla nas strategicznym partnerem i najważniejszą międzynarodową instytucją finansową wspierającą transformację technologiczną i energetyczną, rozwój miast czy obszar nauki i edukacji. Nikogo nie musimy przekonywać, że bezpieczeństwo i obronność są obecnie najważniejszymi priorytetami nie tylko dla Polski, ale i dla Europy, dlatego chcemy aby Bank wsparł nas w możliwie najszerszym zakresie w tym obszarze" – powiedział minister Andrzej Domański.

Minister Finansów potwierdził również gotowość Polski do kontynuowania i pogłębienia doskonałej współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Ponadto zachęcił EBI do zwiększenia swego zaangażowania w Polsce, nie tylko w wymiarze finansowym, ale także doradczym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2024, 19:41
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii