Newsletter

M&G - oficjalny dostawca materiałów piśmienniczych na konferencji Forum Boao dla Azji - zdecydowanie stawia na zrównoważony rozwój

02.04.2024, 08:39aktualizacja: 02.04.2024, 08:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Shanghai M&G Stationery Inc. (M&G)
PR Newswire/ Shanghai M&G Stationery Inc. (M&G)

SZANGHAJ, 29 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- W dniu 26 marca w Hainan w Chinach odbyła się zorganizowana pod hasłem „Azja i świat: Wspólne wyzwania, wspólna odpowiedzialność” doroczna konferencja Forum Boao dla Azji (BFA) 2024. Od roku 2005 firma M&G jest oficjalnym dostawcą materiałów piśmienniczych dla tego spotkania. Elementem nawiązanej relacji jest uruchomienie przez M&G strefy Zielonego Biura, oferującej najwyższej jakości materiały biurowe i zrównoważone produkty papiernicze.

Wychodząc naprzeciw wezwaniu do niskoemisyjnej transformacji, grupa M&G przygotowała dla uczestników przyjazne środowisku zestawy materiałów piśmiennych. Obudowa długopisu żelowego została wykonana z kwasu polimlekowego (PLA), fermentowanego z kukurydzy i innych rodzajów biomasy z zawartością skrobi. Do produkcji okładki broszury wykorzystano najwyższej jakości skórę typu pull-up poświadczoną certyfikatem - Globalny Standard Recyklingu (Global Recycled Standard, GRS). Z kolei zastosowany papier został zatwierdzony przez Radę ds. odpowiedzialnej gospodarki leśnej (Forest Stewardship Council, FSC).

Równocześnie firma M&G uruchomiła spersonalizowaną usługę ekologicznych artykułów papierniczych, chcąc pomóc większej liczbie przedsiębiorstw i organizacji w zmniejszeniu śladu środowiskowego i emisji gazów cieplarnianych generowanych przez biuro. Chiński gigant z branży papierniczej ma nadzieję, że umożliwi większej liczbie osób codzienną pracę i życie w bardziej zrównoważony sposób poprzez włączenie ekologicznego podejścia do codziennych produktów papierniczych.

Od roku 2021 firma M&G pełni wiodącą rolę w chińskim przemyśle papierniczym, wprowadzając strategię zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo prężnie działało w ramach czterech strategicznych filarów: „zrównoważone produkty”, „reakcja na zmiany klimatu”, „zrównoważony łańcuch dostaw” oraz „upodmiotowienie pracowników i społeczności”, osiągając obiecujące wyniki i wykonując solidny krok w kierunku „tworzenia zrównoważonej przyszłości dla biznesu”.

Spółka M&G z powodzeniem wdrożyła na rynek wiele produktów przyjaznych dla środowiska, w tym pierwszą serię artykułów piśmiennych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, wytworzonych z przetworzonych pojemników na wynos, długopisy żelowe pod hasłem „Plan redukcji emisji dwutlenku węgla” wykorzystujące przetworzony plastik akrylowy pozyskany ze zużytych urządzeń gospodarstwa domowego, a także serię artykułów „Zagrożone gatunki terenów podmokłych”, wykonanych z biodegradowalnych materiałów PLA lub surowców wtórnych, co stanowi wkład w działania na rzecz ochrony bioróżnorodności.

M&G zajmuje wiodącą pozycję na chińskim rynku artykułów papierniczych, wyróżniając się pod względem skali działalności, rentowności, zasięgu dystrybucji, badań i rozwoju produktów. Obecnie stała się jedną z największych na świecie spółek z branży papierniczej.

Każdego roku M&G Stationery inwestuje około 100 milionów RMB w badania i rozwój, dokonując ponad 1100 zastrzeżeń własności intelektualnej. Rozbudowana sieć dystrybucji obejmuje 70 tys. terminali detalicznych, obsługujących ponad 80% szkół w Chinach i ponad 50 rynków zagranicznych.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2374243/image_5004835_26484324.jpg 

Źródło: Shanghai M&G Stationery Inc. (M&G)

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.04.2024, 08:39
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ