Newsletter

MGMiŻŚ i PBW pomogą bezdomnym przetransportować jacht na kanał żerański (komunikat)

23.11.2018, 12:03aktualizacja: 23.11.2018, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MGMiŻŚ informuje:

W sobotę 24 listopada o godzinie 8.30 przy ul. Traktorzystów 24 rozpocznie się operacja przeprowadzenia na nowe miejsce budowy jachtu, który od 11 lat powstawał na terenie Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej na warszawskim Ursusie dzięki osobom bezdomnym.

Podległe Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego pomoże fundacji im. o Bogusława Palecznego przetransportować statek z warszawskiego Ursusa na Żerań.

Załadunek statku i przygotowanie go do transportu potrwa od 8.30 do ok. godz. 12. Natomiast o godz. 23 w sobotę ruszy ponadgabarytowy konwój (zaplanowana trasa w załączniku) z Ursusa - KMPS ul. Traktorzystów 24 do Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego w Warszawie przy ul. Modlińskiej 17.

Na terenie PBW do maja 2020 roku będą kontynuowane prace wyposażeniowe statku.

Ludzie bezdomni mieszkający w Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarza" na warszawskim Ursusie od 2007 roku na terenie ośrodka budują jacht pełnomorski. Ich celem jest ukończenie budowy "Arki" i wypłynięcie w półtoraroczny rejs dookoła świata. Ideę zaszczepił w nich kamilianin o. Bogusław Palczeny, który zmarł w 2009 roku. Pomysł na budowę jachtu i opłynięcie nim świata stał się tym większym wyzwaniem dla jego "podopiecznych". Misja trwa, bezdomni na czele z kapitanem Waldemarem Rzeźnickim realizują wspólne marzenie nie tylko po to, by przełamać stereotyp myślenia o osobach bezdomnych, ale przede wszystkim, by pomóc samym sobie. W sobotę zrobią kolejny krok do osiągnięcia swojego celu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mgost/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.11.2018, 12:03
Źródło informacji MGMiŻŚ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.