Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MI informuje:
W ciągu dwóch najbliższych lat prawie 3 tysiące osób odpowiedzialnych za drogi lokalne uzyska wiedzę o najnowszych rozwiązaniach inżynieryjnych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. 4 czerwca 2019 r. Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podpisał umowę z firmą Usability Lab na przeprowadzenie cyklu szkoleń w tym zakresie dla samorządowych zarządców dróg.
- Podpisana dziś umowa na szkolenia dla pracowników samorządów jest kolejnym dowodem, jak wielką wagę rząd Prawa i Sprawiedliwości przywiązuje do poprawy stanu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowników. Bardzo dziękuję Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za podjęcie się tego zadania, a wykonawcy życzę powodzenia – powiedział obecny na uroczystości podpisania umowy wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Celem projektu jest przedstawienie kadrze zarządzającej drogami samorządowymi najnowszych rozwiązań inżynieryjnych pozwalających na poprawę BRD oraz podniesienie ich kwalifikacji w kwestii praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Szkolenia są adresowane do zarządców dróg lokalnych wszystkich kategorii, od dróg gminnych do wojewódzkich.
Projekt obejmie wszystkie województwa, a docelowo w ciągu dwóch najbliższych lat planowane jest przeprowadzenie blisko 90 cykli szkoleń dla około 3 tysięcy osób. Zajęcia będą trwały 3 dni i obejmą zarówno kwestie teoretyczne jak i praktyczne, w tym prace terenowe. Prowadzącymi szkolenia będą doświadczeni inżynierzy oraz audytorzy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- To pierwszy projekt KRBRD o tak dużej skali skierowany do samorządów, który jest odpowiedzią na zgłaszane przez nie od wielu lat postulaty dotyczące wymiany informacji i dobrych praktyk w dziedzinie BRD. Zamówienie publiczne poprzedziliśmy wnikliwą ankietą wśród samorządowców odnośnie ich oczekiwań w kwestii zakresu szkolenia. Warto zaznaczyć, że opinie nadesłało blisko tysiąc podmiotów – podkreślił sekretarz KRBRD Konrad Romik.
Projekt „Ogólnopolskie szkolenia dla samorządowych zarządców dróg w zakresie stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego” jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego wartość to 4 mln 635 tys. zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej sięga 85%.
Projekt jest też realizacją zadania S6 Programu Realizacyjnego 2018-2019, który jest aktem wykonawczym do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020. Jest to kolejne działanie KRBRD na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach samorządowych. W lipcu 2018 r. minister infrastruktury zatwierdził wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych na dróg lokalnych.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ agzi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.06.2019, 18:24 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |