Newsletter

Midea RAC rozszerza ofertę CirQHP o nowe produkty, udostępniając europejskim gospodarstwom domowym kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji domowej

02.04.2024, 15:57aktualizacja: 02.04.2024, 16:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Midea RAC
PR Newswire/ Midea RAC

MEDIOLAN, 2 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Wychodząc naprzeciw potrzebom europejskich rodzin w zakresie ogrzewania i chłodzenia, Dział Klimatyzatorów Mieszkaniowych Midea (Midea RAC) zaprezentował na targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024 najnowsze produkty z grupy CirQHP. Urządzenia wspominanej serii zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu całorocznego, kompleksowego rozwiązania odpowiadającego potrzebom powietrznego i wodnego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także podgrzewania ciepłej wody użytkowej dostosowanego specjalnie do potrzeb zróżnicowanego rynku europejskiego.

Na zorganizowanym przez „The Verge” panelu dyskusyjnym eksperci z branży omawiali wyzwania stojące przed konsumentami przy obecnym niestabilnym stanie gospodarki, w tym wahania cen energii, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie wielu gospodarstw domowych. W dyskusji podkreślono toczące się nieustannie zmagania związane z wahaniami kosztów energii i troską o środowisko - wyzwanie, któremu Midea RAC zobowiązała się stawić czoła.

System CirQHP jest odpowiedzią na konieczność wyboru pomiędzy zrównoważonym rozwojem a przystępną ceną. Produkty z tej rodziny koncentrują się zarówno na chłodzeniu, jak i na ogrzewaniu. Midea RAC oferuje różnorodne kombinacje urządzeń, z których każde zostało zaprojektowane tak, aby spełnić szczególne potrzeby użytkowników i wymagania instalacyjne dla różnych typów budynków, gwarantując efektywność energetyczną, opłacalność i komfort. Od przytulnych mieszkań po ogromne wille - można znaleźć optymalną konfigurację, która zminimalizuje utrudnienia związane z instalacją, a jednocześnie zmaksymalizuje komfort i wydajność.

Najważniejszym urządzeniem z rodziny CirQHP jest moduł odzysku ciepła CirQHP Heat Recovery - całoroczne, kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody z technologią rekuperacji. System ten eliminuje konieczność stosowania dodatkowych układów z kilkoma jednostkami zewnętrznymi. Takie konfiguracje nie tylko generują wyższe koszty instalacji i emisję dwutlenku węgla, lecz także zajmują znaczną przestrzeń i mają większy wpływ na środowisko.

Technologia odzysku ciepła CirQHP charakteryzuje się wyższą wydajnością i niższymi kosztami energii, oferując system wielokrotnego podziału, który wymaga tylko jednej jednostki zewnętrznej i różnych typów urządzeń wewnętrznych, aby zapewnić zintegrowane rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody. Nowatorskie podejście oferuje nieprzerwaną, kompleksową usługę chłodzenia, ogrzewania i ciepłej wody, wprowadzając przełom, jeśli chodzi o komfort w domu i dbałość o środowisko. Wykorzystując zaawansowaną technologię rekuperacji termicznej, system oferuje darmową ciepłą wodę użytkową w lecie poprzez recykling energii pochodzącej z procesu klimatyzacji. Technologia ta gwarantuje szybką regulację temperatury i całoroczne dostarczanie ciepłej wody z wykorzystaniem tylko jednej jednostki zewnętrznej, znacznie zmniejszając zużycie energii, odpadów materiałowych i zapotrzebowanie na miejsce. Dział Midea RAC wprowadza również model z niewielkim zbiornikiem o pojemności 100 l dla mieszkań, zaspokajając różnorodne potrzeby instalacyjne i sprawiając, że jest to uniwersalny wybór dla każdego domu.

Jednocześnie Midea RAC opracowała serię hybrydowych kotłów CirQHP zaprojektowanych specjalnie z myślą o chłodniejszych regionach, które wymagają specjalnego ogrzewania. Europejskie gospodarstwa domowe stoją przed wieloaspektowym dylematem związanym z ogrzewaniem, ponieważ ponad 60 milionów kotłów gazowych wymaga wymiany. O ile przestawienie się na pompy ciepła może wydawać się nieefektywne i kosztowne w obszarach o skrajnie niskich temperaturach, o tyle bazowanie na kotłach gazowych może być początkowo mniej kosztowne i oferować lepszą wydajność. Wariant ten wiąże się jednak z ryzykiem związanym z wahaniami cen gazu i potencjalnymi zmianami przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Aby sprostać tym wyzwaniom, Midea RAC zintegrowała najwyższej klasy technologię pomp ciepła CirQHP z kotłem gazowym i opracowała dwa niezależne systemy, CirQHP Multi-hybrid i Indoor Hybrid, nie tylko wykorzystujące zalety obu innowacji, lecz także stanowiące krok w kierunku wdrożenia bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych.

Linia rozwiązań CirQHP odzwierciedla zasady ekonomiczności CirQHP i odpowiedzialności społecznej CirQHP, nawiązując do zaangażowania Midea RAC na rzecz ZIELONEJ WIZJI I NIEBIESKIEJ PRZYSZŁOŚCI. Poprzez zharmonizowanie ludzkich potrzeb z naturą dział Midea RAC dąży do zapewnienia zoptymalizowanych rozwiązań grzewczych i chłodzących, które są energooszczędne, opłacalne i niskoemisyjne, zaspokajając jednocześnie różnorodne potrzeby europejskich gospodarstw domowych.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2375194/image_1.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2375193/image_2.jpg 

Film - https://mma.prnewswire.com/media/2375195/Low_res_Video.mp4 

Źródło: Midea RAC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.04.2024, 15:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ