Newsletter

Międzynarodowa impreza branży wystawienniczej stawia Chengdu w centrum światowego zainteresowania

28.11.2022, 15:57aktualizacja: 28.11.2022, 15:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sichuan Provincial Government
Sichuan Provincial Government

CHENGDU, Chiny, 28 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- Elastyczny ekran AMOLED, wytworzony na linii produkcyjnej BOE w Chengdu, stolicy południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan.

Chengdu, jedna z najważniejszych na świecie baz dla nowego przemysłu wyświetlaczy, będzie gospodarzem Światowej Konferencji Przemysłu Wyświetlaczy 2022 (WCDI), zaplanowanej na dni od 30 listopada do 1 grudnia.

WCDI, sponsorowane wspólnie przez rząd prowincji Syczuan oraz Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych, ma na celu dalsze wzmocnienie międzynarodowej wymiany i współpracy w łańcuchu przemysłowym i dostaw nowych wyświetlaczy oraz zaprezentowanie najnowszych innowacyjnych technologii i osiągnięć w branży.

Uczestnikami konferencji będą czołowi uczeni, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Thomas Sargent, naukowcy, a także przedsiębiorcy z BOE, TCL Technology, Corning Incorporated, Samsung Display i innych czołowych przedsiębiorstw.

Organizatorzy podkreślają, że impreza ma ogromne znaczenie dla rozwoju przemysłu nowych wyświetlaczy w Syczuanie i Chongqing, przyciągając tym samym szereg jego zasobów i gromadząc je w regionie Chengdu-Chongqing.

Chengdu jest miejscem powstania pierwszej w Chinach czarno-białej lampy obrazowej i pierwszej kolorowej lampy obrazowej. W ostatnich latach widoczny jest tu dynamiczny rozwój wspomnianej branży.

Potentat w dziedzinie paneli wyświetlających BOE Technology Group ulokował w Chengdu projekty o wartości prawie 100 miliardów juanów (13,96 miliardów dolarów). Wśród nich jest linia produkcyjna elastycznych AMOLED szóstej generacji w Chengdu, będąca pierwszym tego typu projektem w Chinach. Miasto jest również jednym z dwóch ośrodków badawczo-rozwojowych BOE w zakresie technologii elastycznych AMOLED.

Spółka XGIMI, startup z siedzibą w Chengdu, od 2018 roku zajmuje pierwsze miejsce na krajowym rynku projektorów pod względem dostaw, przełamując tym samym dominację zagranicznych marek. Jej produkty są sprzedawane do ponad 100 krajów i regionów.

Stanowiąc znaczącą bazę przemysłu informacji elektronicznej, Chengdu rozszerza łańcuch przemysłowy, aby zbudować nową bazę badawczo-rozwojową i produkcyjną przemysłu wyświetlaczy o rocznej wartości wyjściowej 100 miliardów juanów.

W Chengdu działa ponad 250 przedsiębiorstw z branży nowych wyświetlaczy. W 2021 r. zdolność produkcyjna w zakresie nowych wyświetlaczy zajmowała czwarte miejsce w Chinach. Ponad połowa światowych iPadów i niemal połowa wysokiej klasy elastycznych ekranów jest produkowana w Chengdu.

Oczekuje się, że organizacja WCDI sprawi, że Chengdu znajdzie się w światowym centrum uwagi i stworzy dodatkowe możliwości dla nowej branży wyświetlaczy. W trakcie imprezy miasto zamierza podpisać szereg znaczących kontraktów na nowe urządzenia, co jeszcze bardziej ożywi jego rozwój przemysłowy.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1956271/image_1.jpg

Źródło: Sichuan Provincial Government

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.11.2022, 15:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.