Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Forum odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. w Warszawie. Jego organizatorem jest Fundacja Habitat for Humanity Poland. W tym roku Forum jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).
„Problemy mieszkaniowe są coraz bardziej palącym wyzwaniem w Polsce. Kryzys mieszkaniowy towarzyszy nam od lat, ale w ostatnim czasie stał się on powszechnie odczuwalny - wzrost czynszów, ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych, rosnące stopy procentowe oraz wysokie koszty energii i ogrzewania dotykają coraz większej liczby osób. Forum Mieszkaniowe jest doskonałą platformę do dyskusji nad tymi kwestiami oraz poszukiwania skutecznych rozwiązań” - podkreśla Magdalena Dul-Komosińska, National Director Habitat for Humanity Poland.
Podczas Forum jego uczestnicy będą mogli poruszyć szereg istotnych kwestii związanych z mieszkalnictwem, w tym te dotyczące: Społecznych Agencji Najmu, poprawy efektywności energetycznej, innowacyjnych strategii i narzędzi finansowania. Tematami dyskusji będzie także odbudowa Ukrainy po zakończeniu potrzeby mieszkaniowe konkretnych grup społecznych.
Jak zaznaczyła Aleksandra Krugły, p.o. dyrektorki ds. rzecznictwa fundacji Habitat for Humanity Poland, Fundacja Habitat for Humanity Poland od lat nie tylko aktywnie wspiera osoby zmagające się z trudnościami mieszkaniowymi, ale także aktywnie pracuje nad rozwojem rozwiązań systemowych mających na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej. „Ostatnie wydarzenia, takie jak wojna w Ukrainie oraz kryzys energetyczny, wyraźnie pokazały skalę wyzwań związanych z mieszkalnictwem” - powiedziała.
Fundacja Habitat for Humanity Poland od ponad 30 lat działa na rzecz ograniczenia ubóstwa mieszkaniowego w Polsce. Zajmuje się zwiększaniem świadomości społecznej na temat sytuacji mieszkaniowej w Polsce oraz działaniami na rzecz poprawy polityki mieszkaniowej. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat z inicjatyw rzecznictwa publicznego oraz zgłaszanych przez Fundację poprawek do przygotowywanych przepisów dotyczących mieszkalnictwa, skorzystało aż 690 tys. osób.
Partnerami tegorocznego Forum są: UNHCR, Agenda ONZ ds. Uchodźców oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
KONTAKT:
Artur Jaworski
e-mail: ajaworski@habitat.pl
tel. 697 979 900
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.04.2024, 08:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Mazowsze ma 985 inwestycji w regionie radomskim i powiecie grójeckim
Aż 985 różnych inwestycji udało się w tym roku zrealizować w regionie radomskim i powiecie grójeckim dzięki wsparciu sejmiku województwa mazowieckiego. Blisko 559 mln zł władze regionu przeznaczyły na nowe drogi, boiska, rozbudowę szkół, przedszkoli czy szpitali. Właśnie ruszyły nabory do przyszłorocznych programów wsparcia. Do wzięcia jest ponad 840 mln zł.- 12.12.2024, 15:09
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
-
Image
Ilość odpadów rolnych i hodowlanych pozwala na wybudowanie w Polsce nawet kilkunastu tysięcy biogazowni PAP
Blisko czterysta funkcjonujących w Polsce biogazowni dostarcza prąd i ciepło, a wśród nich 175 biogazowni rolniczych utylizuje odpady rolnicze i hodowlane, zmniejsza ślad węglowy w żywności, produkuje nawóz organiczny i sprawia, że fermy zwierzęce przestają być uciążliwe dla otoczenia. „Potencjał bioodpadowy kwalifikuje Polskę do bycia europejskim liderem biogazu i biometanu” - mówił Artur Zawisza, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego (UPEBBI) podczas 8. edycji Centralnych Targów Rolniczych w PTAK EXPO w Nadarzynie.- 12.12.2024, 13:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Geoff Gottlieb, International Monetary Fund: polski sukces gospodarczy stanowi ewenement na skalę światową PAP
„Polska ma fantastyczne osiągnięcia w zakresie wzrostu gospodarczego: zarówno w ostatnich latach, jak i generalnie od 1990 roku. Jak wcześniej Korea Południowa, znaleźliście sposób na utrzymanie wysokiego wzrostu gospodarczego, który nie wyhamował wraz z bogaceniem się społeczeństwa” - zauważył Geoff Gottlieb, senior regional representative for Central, Eastern and Southeastern Europe, International Monetary Fund.- 12.12.2024, 13:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom