Newsletter

MIiR: Nowa inwestycja na polsko-słowackim pograniczu – umowa już podpisana (komunikat)

15.10.2018, 16:33aktualizacja: 15.10.2018, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

-MIiR informuje:

15 października 2018 roku w Głogowie Małopolskim wiceminister Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie projektu ze środków programu Polska-Słowacja pn. „Turystyka kulturowa i duchowa miasta Spiskie Podgrodzie i Głogowa Małopolskiego”.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie transgranicznej oferty turystycznej w oparciu o cenne zabytki kultury regionu Spiskiego Podgrodzia i Głogowa Małopolskiego. Wartość dofinansowania projektu wynosi ponad 1,1 mln euro, a jego realizację zaplanowano na 24 miesiące. "To przedsięwzięcie przyniesie konkretne rezultaty tak dla samych miast partnerskich Głogowa Małopolskiego i Spiskiego Podgrodzia, jak i szerzej – okolicznych powiatów, a nawet całego Podkarpacia i Preszowa. Inwestując w rozwój turystyki kulturowej, dajemy mieszkańcom regionu dodatkowy impuls do zacieśniania transgranicznej współpracy, której owocem jest coraz wyższy poziom życia na polsko-słowackim pograniczu" – powiedział minister Hamryszczak.

Biskupstwo Spiskie Podgrodzie wraz z miastem Spiskie Podgrodzie, partnerem wiodącym projektu, odpowiada za inwestycje po stronie słowackiej. Pierwszy z partnerów przeprowadzi rewitalizację Ogrodu Biskupiego, będącego częścią Spiskiej Kapituły oraz renowację dwóch kapliczek Spiskiej Jerozolimy – obiektów kultury wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast drugi z nich zadba o niezbędną infrastrukturę, tj. budowę dużego parkingu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Polska część inwestycji dotyczy rewitalizacji zabytkowego rynku w Głogowie Małopolskim, przy którym znajduje się XVIII-wieczny ratusz oraz sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej - miejsce kultu religijnego licznie odwiedzanego przez polskich i zagranicznych pielgrzymów. Planowane prace obejmą m.in. renowację i doświetlenie płyty rynku o powierzchni ponad 28 tysięcy metrów kwadratowych, budowę fontanny oraz montaż monitoringu miejskiego. Dopełnieniem wspólnego przedsięwzięcia będą długofalowe działania promujące zrewitalizowane zabytki kultury, tak by o nowo utworzonej ofercie turystycznej regionu dowiedziało się jak najwięcej osób.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ dma

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.10.2018, 16:33
Źródło informacji MIiR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii