Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MIiR informuje:
Znamy tegorocznego lidera wspierającego rozwój startupów! To lubelska Platforma Startowa Unicorn Hub, która spośród 321 pomysłów na innowacyjny biznes zakończyła już inkubację 19 z nich! O efektach wsparcia Platform startowych, czyli zamienianiu startupowych pomysłów w rentowny model biznesowy mówił z dumą odpowiedzialny za Program Polska Wschodnia wiceminister Artur Soboń.
Specjalizacje Platformy startowej "Unicorn Hub" w Lublinie to IT/ICT, smart city, transport i motoryzacja, medycyna i zdrowie publiczne. W tych dziedzinach Polska i Lubelskie mają szansę na oferowanie swoich rozwiązań na całym świecie – mówił Artur Soboń.
Nowe biznesy, które zaprezentowały się dziś w Lublinie po zakończeniu inkubacji w Platformie startowej mają możliwość uzyskania dotacji na rozwój działalności (do 1 mln zł), czyli na wejście na rynek i pierwszą sprzedaż. Platformy startowe mają duże znaczenie dla dynamicznego rozwoju w makroregionie kultury sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości. Działalność startupów wywiera istotny i pozytywny wpływ na funkcjonowanie regionalnych gospodarek.
Pomysłodawcy zaprezentowali m.in.: unikatowe implanty do regulowanej stabilizacji kręgosłupa, rozbudowany system ochrony danych osobowych z funkcją monetyzacji, innowacyjny system wspierający opiekę nad osobami starszymi w oparciu o autonomiczne czujniki, narzędzie do analizy konwersacji z klientem pod względem emocji ułatwiające zarządzanie m.in. relacjami z klientami i system umożliwiający zarabianie na własnym śladzie cyfrowym.
Startupy są wartościowymi miejscami pracy zwłaszcza dla młodych osób. System sprzyjający tworzeniu atrakcyjnych miejsc pracy w Polsce Wschodniej ogranicza ucieczkę młodych talentów i zwiększa kapitał społeczny regionu.
Innowacyjny profil działalności startupów jest obarczony wysokim ryzykiem. Jednak nawet startupy, które ostatecznie nie odniosą sukcesu i zaprzestaną swojej działalności, mają pozytywny wpływ na regionalną gospodarkę, bo wzmacniają kulturę innowacyjności.
Platformy startowe to długofalowa inwestycja, która przełoży się na poprawę perspektyw rozwoju makroregionu Polski Wschodniej. Do tej pory wsparcie w ramach Platform otrzymało 440 startupów, szacujemy, że do połowy 2023 r. inkubacją zostanie objętych łącznie blisko 1500 startupów, które będą stanowiły naturalny "pas transmisyjny" innowacji do regionalnych gospodarek.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ mgost/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.09.2019, 16:14 |
Źródło informacji | MIiR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |