Newsletter

Biznes i finanse

Mistrzowie Świata z Ekonomią Społeczną

14.09.2021, 08:30aktualizacja: 14.09.2021, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Projekt Arche (1)
Fundacja Projekt Arche (1)
W najbliższą sobotę 18 września w Giżycku na Twierdzy Boyen odbędzie się wydarzenie promujące ekonomię społeczną „Mistrzowie Świata z Ekonomią Społeczną”. Podczas imprezy odbędzie się Puchar Polski Strongman oraz Mistrzostwa Polski w Carvingu.

W wydarzeniu udział wezmą m.in. Grzegorz Gniech mistrz świata w carvingu, Mateusz Ostaszewski mistrz świata amatorów Strongman i Ewa Drzewicka mistrzyni świata w cukiernictwie. Na dzieci czekają liczne atrakcje, dmuchane place zabaw oraz warsztaty cukiernicze „Minion Strongman”. Imprezę poprowadzi Zygmunt Chajzer - dziennikarz radia i telewizji.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz Igora Kamińskiego z Giżycka. Igor cierpi na nieuleczalną dotąd chorobę genetyczną GLUT1 (uszkodzony transporter glukozy).

Impreza ma na celu promocję ekonomii społecznej, podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, w tym fundacji, stowarzyszeń, spółek z o.o. non profit (spółki niedziałające dla zysku, a cały swój dochód przeznaczające na cele społeczne). Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie www.mistrzowieswiata.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla publiczności. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Projekt Arche, Carving-Gniech oraz Fundacja Strongman. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Organizatorzy, poprzez wydarzenie, chcą promować organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność gospodarczą. Osiągnięty w ten sposób dochód podmioty te przeznaczają na realizację celów statutowych. Kompleksowym dokumentem określającym kierunki ekonomii społecznej jest Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej do 2023 r. Ekonomia solidarności społecznej (KPRES). Dokument ten definiuję ekonomię społeczną jako sferę aktywności obywatelskiej i społecznej, która przez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego służy integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, tworzeniu miejsc pracy, świadczeniu usług społecznych użyteczności publicznej (na rzecz interesu ogólnego) oraz rozwojowi lokalnemu. Na poziomie regionów wsparciem tych podmiotów zajmują się Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej oraz Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Źródło informacji: Fundacja Projekt Arche

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.09.2021, 08:30
Źródło informacji Fundacja Projekt Arche
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ