Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Equinor i Polenergia uruchomiły nową identyfikację wizualną projektów Bałtyk. Morskie farmy wiatrowe zyskały też nowy, wspólny dla wszystkich trzech projektów serwis internetowy: www.baltyk123.pl.
Equinor i Polenergia rozwijają na Morzu Bałtyckim trzy projekty o łącznej mocy do 3000 MW. Morskie farmy wiatrowe Bałtyk zasilą zieloną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych. Uruchomienie najbardziej zaawansowanych projektów, Bałtyk 2 i Bałtyk 3, o łącznej mocy 1440 MW, jest zaplanowane już w 2027 roku.
„Budowa i uruchomienie morskich farm wiatrowych Bałtyk zbliżają się coraz większymi krokami. Aby na bieżąco informować o naszych postępach, wprowadzamy nową identyfikację wizualną oraz wspólny serwis internetowy dla wszystkich trzech projektów. Wierzymy, że kluczem do sukcesu każdej inwestycji jest dialog i chcemy go aktywnie prowadzić. Z mieszkańcami Pomorza, naszymi inwestorami i dostawcami, lokalną administracją, ale też z przyszłymi pracownikami i pracowniczkami projektów Bałtyk. Nowa strona i szata graficzna to dla nas ważne narzędzia, dzięki którym będziemy jeszcze szybciej i efektywniej docierać do wszystkich osób zainteresowanych naszymi projektami na morzu” - mówi Jerzy Zań, prezes zarządu Polenergia S.A.
Nowy branding jest inspirowany kolorami pochodzącymi z natury. Kolorystyka materiałów wykorzystywanych do komunikacji projektów Bałtyk ma być zależna od treści i odbiorców danego komunikatu. Innymi kolorami będą sygnowane materiały biznesowe, a innymi te, które dotyczyć będą rynku energetycznego czy kontaktu z interesariuszami.
Nowy serwis internetowy projektów (www.baltyk123.pl) zawiera kompleksowe informacje na temat morskich farm wiatrowych rozwijanych przez Equinor i Polenergię. Strona internetowa obejmuje m.in. mapy pokazujące położenie projektów Bałtyk, harmonogram inwestycji czy zakładki dedykowane dostawcom, lokalnym społecznościom i działaniom prowadzonym na rzecz ochrony środowiska.
„Realizując projekty morskich farm wiatrowych Bałtyk przyczyniamy się do budowy w Polsce nowoczesnej i zielonej energetyki. Wykorzystujemy ogromne doświadczenie oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, wypracowane w zgodzie z naturą i jej zasobami. Zainspirowani nią, wprowadzamy nową wizualizację naszych trzech farm wiatrowych. Nowa oprawa wizualna projektów Bałtyk stanowi narzędzie komunikacji, które pozwala nam przekazywać informacje o projektach, a także wspiera dialog z naszymi interesariuszami - mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, prezes zarządu Equinor w Polsce.
Prace dotyczące budowy i uruchomienia morskich farm wiatrowych Equinor i Polenergii są już bardzo zaawansowane. Projekty Bałtyk 2 i Bałtyk 3 mają już zakontraktowanych dostawców najważniejszych komponentów - morskich turbin wiatrowych, infrastruktury systemów elektrycznych czy kabli wewnętrznych oraz eksportowych. W tym roku ruszy także budowa bazy serwisowej w Łebie, która będzie obsługiwała wszystkie trzy inwestycje.
Equinor i Polenergia złożyły też wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla infrastruktury przyłączeniowej morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 1, o mocy do 1560 MW. Projekt Bałtyk 1 to największa farma wiatrowa rozwijana na Morzu Bałtyckim, którą inwestorzy przygotowują do udziału w aukcji w 2025 roku.
Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Grupa angażuje się w rozwój lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilność oraz transformację wodorową. Od 2005 roku akcje Polenergii są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej na www.polenergia.pl.
Źródło informacji: Polenergia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.04.2024, 08:30 |
Źródło informacji | Polenergia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
ABM dofinansuje zwycięzców konkursu na niekomercyjne badania kliniczne PAP
Dofinansowanie o łącznej wartości ponad 278 milionów złotych przyznano 21 projektom, biorącym udział w konkursie na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: badania z zakresu kardiologii, psychiatrii, neurologii. „Badania mają na celu opracowanie nowych strategii terapeutycznych w leczeniu chorób” - informował Ireneusz Staroń, wiceprezes Agencji Badań Medycznych (ABM) ds. finansowania badań.- 15.11.2024, 14:52
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OSGE i Laurentis przygotują wstępny raport bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 - pierwszy taki dokument w UE
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300. Podpisane 14 listopada porozumienie o współpracy znacząco przybliża perspektywę rozpoczęcia budowy pierwszych SMR-ów w Polsce - jeszcze przed końcem tej dekady.- 15.11.2024, 13:54
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom