Newsletter

MRiT: Rząd przyjął projekt ustawy ułatwiającej zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (komunikat)

02.12.2025, 15:30aktualizacja: 03.12.2025, 11:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy, która uprości obsługę przedsiębiorców oraz zmieni funkcjonowanie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Nowelizacja ma na celu dalszą cyfryzację usług dla przedsiębiorców, usprawnienie przepływu danych między rejestrami oraz łatwiejsze zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej.

Cała treść komunikatu dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/rzad-przyjal-projekt-ustawy-ulatwiajacej-zakladanie-i-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ jj/ ktl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2025, 15:30
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ