Newsletter

MŚP chcą się rozwijać mimo koronakryzysu - prawie 900 firm skorzystało już z „Bonów na innowacje dla MŚP”

17.07.2020, 12:03aktualizacja: 17.07.2020, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

baner
baner
Ponad pół tysiąca wniosków złożyły firmy w trzech ostatnich rundach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy”. Zainteresowanie dofinansowaniem unijnym na zakup usług badawczo-rozwojowych oraz późniejsze wdrożenie wypracowanych rozwiązań ciągle rośnie. Wnioski można nadal składać. Do 30 września 2020 r. kończy się nabór do VIII rundy etapu 1 usługowego i VIII (z X rund) dla etapu 2 inwestycyjnego.

Do tej pory w ramach konkursu „Bony na innowacje dla MŚP” PARP podpisała 889 umów o dofinansowanie ze środków unijnych, a do przedsiębiorców trafiło ponad 220,5 mln zł. Najczęściej o takie wsparcie starają się firmy z sektora przetwórstwa przemysłowego.

„+Bony na innowacje dla MŚP+ to jedno z najbardziej przystępnych źródeł finansowania innowacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Firmy, które chcą się rozwijać w oparciu o swoje innowacyjne pomysły otrzymują realną pomoc w przeprowadzeniu prac B+R” – mówi Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych w PARP.

Konkurs finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy – usługowy – umożliwia opracowanie nowego lub znacząco ulepszonego produktu, technologii lub projektu wzorniczego poprzez zakup usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. W tej części przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie wynoszące maksymalnie 340 tys. zł. Pomyślne ukończenie pierwszego etapu (usługowego) daje możliwość sfinansowania wdrożenia pomysłu na innowację technologiczną w ramach drugiego etapu – inwestycyjnego (wsparcie do 560 tys. zł).

Równolegle można się starać o dofinansowanie projektów wpisujących się w rządowy program Dostępność Plus. W tym przypadku innowacje powinny być produktowe, a przedsiębiorcy muszą wykazać, że opracowane przez nich rozwiązania ułatwią np. codzienne funkcjonowanie osób z trwałymi lub czasowymi ograniczeniami sprawności.

KONTAKT:

Anna Bracik, rzecznik prasowy PARP

e-mail: anna_bracik@parp.gov.pl

tel. kom. +48 605 304 444

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.07.2020, 12:03
Źródło informacji PARP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ