Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SZANGHAJ, 7 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- Koncern Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) zaprezentował szereg swoich najnowszych rozwiązań energetycznych podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Neutralności w Szanghaju, poświęconych technologiom, produktom i osiągnięciom, które odbywały się w dniach od 5 do 8 czerwca.
Prezentowane na wystawie nowoczesne systemy energetyczne, stanowiące znaczący przełom w misji Shanghai Electric zakładającej tworzenie ekologicznych technologii umożliwiających przejście na gospodarkę bezemisyjną, obejmujących energię wiatrową, fotowoltaikę, magazynowanie energii i sieć energetyczną, zostały opracowane z poszanowaniem chińskiej strategii ukierunkowanej na przekształcenie Chin w zrównoważoną, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla gospodarkę w ciągu najbliższych kilku dekad.
Główną częścią prezentacji koncernu były najnowsze zintegrowane systemy sprzętowe, zaprojektowane z myślą o optymalizacji systemu, prostocie i inteligentnym sterowaniu. Prezentując swoje przyszłościowe innowacje w dziedzinie energetyki pustynnej, morskiej i miejskiej, firma Shanghai Electric demonstruje światu zaangażowanie w transformacyjne technologie, które wspomagają globalny proces dekarbonizacji.
- W kategorii energii wiatrowej zaprezentowano morską turbinę wiatrową o mocy 16 MW i niskiej częstotliwości, która może poszczycić się największymi na świecie parametrami eksploatacyjnymi i oferuje szeroki wachlarz korzyści. Obejmują one zwiększone możliwości przesyłu energii, elastyczne połączenie z siecią i poprawę elastyczności sterowania.
- Z myślą o zwiększeniu wydajności akumulatorów magazynujących energię przy jednoczesnym obniżeniu kosztów firma Shanghai Electric opracowała wanadowo-żelazowy akumulator przepływowy o mocy 500 kW/2 MWh charakteryzujący się największą pojedynczą pojemnością na świecie. Zastosowano w nim opatentowaną przez spółkę formułę elektrolitu, która obniża koszty o 40%, natomiast struktura i innowacyjna membrana jonowymienna niezawierająca fluoru znacznie zwiększają gęstość energii, wydajność konwersji i żywotność urządzenia.
- Niewielki i lekki elektrolizer alkaliczny z serii Z oferuje szeroki zakres obciążeń, umożliwiając produkcję wodoru w pojedynczym zbiorniku w zakresie od 1000 do 3000 Nm3/h oraz wysoką gęstość prądu wynoszącą 10000 A/m.
- Firma Shanghai Electric przedstawiła również innowacje w systemach sieciowych, a zintegrowany moduł z kołem zamachowym o wysokiej bezwładności o mocy 25 Mvar zwiększa zdolność systemu do pracy w warunkach zwarciowych i szybkość reakcji. Energia kinetyczna koła zamachowego wynosi 140 MW/s, a stała czasowa bezwładności 11,2 s. Wykorzystując bezwładność obrotową samego koła i wirnika przesuwnika fazowego, zespół ten natychmiast uwalnia zmagazynowaną energię kinetyczną, zwiększając bezwładność systemu i stabilność częstotliwości.
Na swoim stoisku firma Shanghai Electric zaprezentowała również turbiny wodorowe klasy F do pracy przy dużych obciążeniach, systemy magazynowania energii sprężonego powietrza, transformatory ultrawysokiego napięcia i technologię energii jądrowej „Guohe One”, a także strefę interaktywną demonstrującą, w jaki sposób wizjonerskie, zeroemisyjne rozwiązania dla obszarów morskich, pustynnych i miejskich wspomagają realizację chińskich inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla i osiągnięcia neutralności węglowej.
Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric_logo.jpg
Źródło: Shanghai Electric
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.06.2024, 08:15 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |