Newsletter

Na czele dążenia do bardziej ekologicznej przyszłości: Shanghai Electric prezentuje zaawansowane rozwiązania odnawialnych źródeł energii na targach Carbon Neutrality Expo

11.06.2024, 08:15aktualizacja: 11.06.2024, 08:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SZANGHAJ, 7 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- Koncern Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) zaprezentował szereg swoich najnowszych rozwiązań energetycznych podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Neutralności w Szanghaju, poświęconych technologiom, produktom i osiągnięciom, które odbywały się w dniach od 5 do 8 czerwca.

Prezentowane na wystawie nowoczesne systemy energetyczne, stanowiące znaczący przełom w misji Shanghai Electric zakładającej tworzenie ekologicznych technologii umożliwiających przejście na gospodarkę bezemisyjną, obejmujących energię wiatrową, fotowoltaikę, magazynowanie energii i sieć energetyczną, zostały opracowane z poszanowaniem chińskiej strategii ukierunkowanej na przekształcenie Chin w zrównoważoną, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla gospodarkę w ciągu najbliższych kilku dekad.

Główną częścią prezentacji koncernu były najnowsze zintegrowane systemy sprzętowe, zaprojektowane z myślą o optymalizacji systemu, prostocie i inteligentnym sterowaniu. Prezentując swoje przyszłościowe innowacje w dziedzinie energetyki pustynnej, morskiej i miejskiej, firma Shanghai Electric demonstruje światu zaangażowanie w transformacyjne technologie, które wspomagają globalny proces dekarbonizacji.

  • W kategorii energii wiatrowej zaprezentowano morską turbinę wiatrową o mocy 16 MW i niskiej częstotliwości, która może poszczycić się największymi na świecie parametrami eksploatacyjnymi i oferuje szeroki wachlarz korzyści. Obejmują one zwiększone możliwości przesyłu energii, elastyczne połączenie z siecią i poprawę elastyczności sterowania.
  • Z myślą o zwiększeniu wydajności akumulatorów magazynujących energię przy jednoczesnym obniżeniu kosztów firma Shanghai Electric opracowała wanadowo-żelazowy akumulator przepływowy o mocy 500 kW/2 MWh charakteryzujący się największą pojedynczą pojemnością na świecie. Zastosowano w nim opatentowaną przez spółkę formułę elektrolitu, która obniża koszty o 40%, natomiast struktura i innowacyjna membrana jonowymienna niezawierająca fluoru znacznie zwiększają gęstość energii, wydajność konwersji i żywotność urządzenia.
  • Niewielki i lekki elektrolizer alkaliczny z serii Z oferuje szeroki zakres obciążeń, umożliwiając produkcję wodoru w pojedynczym zbiorniku w zakresie od 1000 do 3000 Nm3/h oraz wysoką gęstość prądu wynoszącą 10000 A/m.
  • Firma Shanghai Electric przedstawiła również innowacje w systemach sieciowych, a zintegrowany moduł z kołem zamachowym o wysokiej bezwładności o mocy 25 Mvar zwiększa zdolność systemu do pracy w warunkach zwarciowych i szybkość reakcji. Energia kinetyczna koła zamachowego wynosi 140 MW/s, a stała czasowa bezwładności 11,2 s. Wykorzystując bezwładność obrotową samego koła i wirnika przesuwnika fazowego, zespół ten natychmiast uwalnia zmagazynowaną energię kinetyczną, zwiększając bezwładność systemu i stabilność częstotliwości.

Na swoim stoisku firma Shanghai Electric zaprezentowała również turbiny wodorowe klasy F do pracy przy dużych obciążeniach, systemy magazynowania energii sprężonego powietrza, transformatory ultrawysokiego napięcia i technologię energii jądrowej „Guohe One”, a także strefę interaktywną demonstrującą, w jaki sposób wizjonerskie, zeroemisyjne rozwiązania dla obszarów morskich, pustynnych i miejskich wspomagają realizację chińskich inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla i osiągnięcia neutralności węglowej.

Film - https://mma.prnewswire.com/media/2433335/Leading_the_Way_to_a_Greener_Future_Shanghai_Electric_Unveils_Advanced_Renewable_Energy_Solutions.mp4 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric_logo.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.06.2024, 08:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ