Newsletter

NCBR przeznaczy miliard złotych na zintegrowane programy nauczania szkół wyższych (komunikat)

09.05.2018, 15:30aktualizacja: 09.05.2018, 15:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NCBR informuje:

W ramach konkursów, uczelnie otrzymają środki, które pozwolą poprawić funkcjonowanie i ofertę dydaktyczną polskich uczelni. Skorzystają na tym przede wszystkim studenci.

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, będące agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ponownie ogłasza konkursy na Zintegrowane Programy Uczelni. Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

- Efektywne kształcenie na polskich uczelniach przełoży się na dalszy rozwój naszej gospodarki. W ramach konkursów ZPU zrealizowane zostaną m.in. działania podnoszące kompetencje kadr czy zwiększające umiędzynarodowienie przez włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie zajęć – mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Ubiegające się o dofinansowanie projekty powinny obejmować zakresem merytorycznym co najmniej 3 lub 4 (w zależności od konkursowej ścieżki) z poniższych modułów:

- moduł programów kształcenia,

- moduł podnoszenia kompetencji,

- moduł programów stażowych,

- modułu wsparcia świadczenia wysokiej jakości usług przez instytucje wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy (np. akademickie biura karier),

- modułu studiów doktoranckich,

- moduł zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Konkursy są szansą rozwoju praktycznych umiejętności studentów, którzy oprócz uzyskanej w toku studiów wiedzy, będą mieli możliwość przygotowania się do przyszłego zawodu dzięki wysokiej jakości programom stażowym powiązanym z realizowanymi programami kształcenia. Dzięki temu będą lepiej przygotowani na czekające ich wyzwania zawodowe – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

O dofinansowanie mogą starać się szkoły wyższe publiczne i niepubliczne. Konkursy realizowane są w formie trzech ścieżek, w zależności od wielkości uczelni. Dzięki temu mniejsze uczelnie nie będą musiały rywalizować o środki z większymi. Projekty powinny trwać od 18 do 48 miesięcy. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi od 3 do nawet 40 mln zł.

Nabór wniosków, w ramach wszystkich ścieżek, rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 5 października 2018 r. Więcej informacji o Zintegrowanych Programach Uczelni dostępne jest na stronie NCBR.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ nmk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.05.2018, 15:30
Źródło informacji NCBR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ