Newsletter

NCBR: targi Hannower Messe 2017 (komunikat)

20.04.2017, 17:36aktualizacja: 20.04.2017, 17:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NCBR informuje:

Saule Technologies, Ekoenergetyka, XTPL, Photon, Transition Technologies, Solaris Bus, Genicore, PIAP oraz VIGO Systems - to tylko niektórzy z beneficjentów NCBR, którzy zaprezentują się na targach Hannower Messe 2017.

Już w najbliższy poniedziałek w Hannowerze rozpoczną się największe targi przemysłowe na świecie, których Polska jest w tym roku krajem partnerskim. Na targach Hannower Messe 2017 zaprezentują się polskie firmy i jednostki naukowe, które w myśl promującego polską obecność na targach hasła Smart means Poland pokażą nowe oblicze naszej gospodarki.

- Gros wystawców na polskim stoisku narodowym to nasi beneficjenci, którzy m.in. zaprezentują rozwiązania stworzone i tworzone przy wsparciu NCBR. Inwestowanie przez nas w rozwój innowacyjnych polskich projektów nierozłącznie wiąże się z podejmowaniem ryzyka, ale to właśnie dzięki podejmowaniu odważnych decyzji innowacje stają się wizytówką Polski na świecie – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR. – Uczestnicząc w targach polskie firmy i jednostki naukowe mają niepowtarzalną okazję do rozwijania kontaktów biznesowych i współpracy z zagranicznymi partnerami – dodaje dyrektor NCBR.

Innowacje i nowoczesne technologie wizytówką Polski

Polskie stoisko narodowe (hala nr 3) będzie największym stoiskiem na targach. Na ponad 1200 m2, w tym na stoisku NCBR, zostanie zaprezentowany szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Goście i uczestnicy targów zobaczą m.in. ultraszybkie detektory podczerwieni, systemy bezzałogowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, autonomiczne roboty mobilne, efekty prac nad technologią druku ultracienkich linii przewodzących czy innowacyjnego w skali światowej robota edukacyjnego Photon. Ten ostatni zostanie zaprezentowany podczas oficjalnego otwarcia polskiego stoiska narodowego pierwszego dnia targów.

Drugim polskim stoiskiem na targach będzie zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego stoisko SciTech Poland (hala nr 2). Na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów poznają najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz nowatorskie rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Odwiedzający stoisko SciTech zobaczą m.in. prototyp B-Droida – skonstruowanego przez zespół laureata programu NCBR dla młodych naukowców robota do zapylania roślin, napędzanego i kontrolowanego za pomocą światła mikrobota zdolnego przenosić ładunki o wadze 10-krotnie wyższej niż własna oraz stworzony przez studentów samochód solarny. Łącznie zostanie zaprezentowanych 27 nowatorskich rozwiązań, które już dziś można poznać na stronie SciTech Poland.

Uczestnicy targów z wizytą w polskich laboratoriach

Jednym z elementów udziału Polski w targach będzie także prezentacja oferty i możliwości polskich centrów badawczych. Uczestnicy targów, dzięki przygotowanym przez NCBR „wirtualnym spacerom”, przeniosą się do nowoczesnych i świetnie wyposażonych polskich laboratoriów, które śmiało mogą konkurować z zagranicznymi ośrodkami, świadcząc usługi w zakresie B+R dla biznesu i instytucji naukowych. Na Hannower Messe 2017 zaprezentują się Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Centrum Cyklotronowe Bronowice IFJ PAN, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

# # #

Targi Hannower Messe będą trwały od 24 do 28 kwietnia. Organizatorzy przewidują, że odwiedzi je ponad 250 tysięcy osób. Za udział Polski w targach odpowiadają Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Rozwoju oraz ich agencje wykonawcze: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ march/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.04.2017, 17:36
Źródło informacji NCBR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii