Newsletter

NewCold rozszerza swoją obecność w Polsce

29.06.2023, 15:28aktualizacja: 29.06.2023, 15:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NewCold (1)
NewCold (1)
NewCold, wiodąca firma w dziedzinie zaawansowanej logistyki żywności ogłosiła dziś rozpoczęcie inwestycji o wartości 112 mln Euro - budowy najnowocześniejszego obiektu magazynowo-chłodniczego pod Warszawą, na terenie Nowego Modlina. Będzie to drugi magazyn NewCold w Polsce.

„Widzimy potencjał, aby to Polska stała się głównym europejskim centrum logistyki żywności. To przyszłość, w której budowaniu chcemy uczestniczyć i pomóc. Nowy obiekt pod Warszawą, w połączeniu z istniejącą już lokalizacją w Kutnie, zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb klientów na kluczowych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej” - powiedział Bram Hage, założyciel i dyrektor generalny NewCold.

Planując realizację budowy jednego z najbardziej zaawansowanych i zautomatyzowanych magazynów na świecie, NewCold zwrócił się z propozycją współpracy do firmy Atlas Ward, lidera w obszarze budownictwa oraz firmy Arcadis, eksperta w dziedzinie projektowania i inżynierii.

„Nawiązane partnerstwo doskonale wpisuje się w strategiczne podejście Arcadis do współpracy ze świadomymi ekologicznie klientami, takimi jak NewCold oraz wspierania innowacyjnych firm z sektora logistyki. Cieszymy się, że możemy współdziałać z wiodącym graczem w zautomatyzowanej logistyce głębokiego mrożenia. Jesteśmy również podekscytowani, że w ten sposób przyczynimy się do ich sukcesu” - powiedział John Atkins, dyrektor obszaru (Places) Centralnej i Południowej Europy.

W nowym obiekcie magazynowo-chłodniczym powstanie 90 stanowisk pracy. Magazyn pomieści do 94 600 palet, zwiększając całkowitą pojemność magazynów NewCold w Polsce do 207 200 miejsc paletowych.

„Oprócz wpływu ekonomicznego i wysokiej jakości miejsc pracy stworzonych dzięki tej inwestycji, wzmocnimy odporność łańcucha dostaw żywności. Nasz międzynarodowy zasięg sprawi, że pomożemy polskim producentom uzyskać dostęp do nowych rynków” - powiedział Roberto Alessio, wiceprezes ds. biznesu i rozwoju w Europie Wschodniej.

„Wierzymy w nowoczesne i proekologiczne technologie budowlane. Dlatego nowa inwestycja, którą realizujemy dla NewCold, wyposażona będzie w szereg rozwiązań przyjaznych środowisku m.in. instalację fotowoltaiczną, a także automatyzujących procesy logistyczne. Zaufanie, które okazała nam firma NewCold pokazuje, że nacisk na jakość, utrzymywanie stabilnego poziomu rozwoju i duże portfolio zrealizowanych z sukcesem projektów, to kluczowe argumenty, które sprawiają, że nasza firma jest tak chętnie wybierana przez inwestorów” - mówi Mariusz Górecki, dyrektor generalny i prezes zarządu Atlas Ward Polska. Magazyn NewCold o łącznej powierzchni 27 000 m2 przyczyni się do ugruntowania pozycji Polski jako ważnego centrum logistycznego.”

O NewCold

NewCold to globalny lider w dziedzinie zaawansowanej logistyki żywności z 15 najnowocześniejszymi zautomatyzowanymi i energooszczędnymi magazynami zlokalizowanymi na trzech kontynentach. Dostarcza wiodącym firmom z branży spożywczej kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, korzystając z innowacyjnych technologii oraz zespołu składającego się z 1700 osób.

https://newcold.com/

O Arcadis

Arcadis jest wiodącą na świecie firmą, dostarczającą zrównoważone rozwiązania projektowe, inżynieryjne, cyfrowe i doradcze w zakresie zasobów naturalnych i budowlanych. Arcadis to ponad 36 000 architektów, analityków danych, projektantów, inżynierów, planistów projektów, ekspertów ds. gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju, których łączy pasja do poprawy jakości życia.

https://www.arcadis.com/pl-pl

O Atlas Ward

Atlas Ward Polska jest liderem wśród generalnych wykonawców projektów budowlanych w Polsce. Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjnymi i budowlanymi. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, apartamentowców, biurowców oraz obiektów handlowo-usługowych. Na rynku działa od blisko 25 lat. Atlas Ward Polska prowadzi inwestycje o łącznej powierzchni ponad 5 100 000 m2 na terenie całego kraju. Swoje działania koncentruje na nowoczesnym i zrównoważonym budownictwie - jest jednostką certyfikującą BREEAM oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów branżowych, m.in. pięciokrotnym zdobywcą „Diamentu Forbesa”, a także „Gazel Biznesu” i „Kreatora Budownictwa”. Jej projekty zostały wyróżnione tytułami takimi jak „Dolnośląska Budowa Roku”, czy „Dolnośląski Gryf - Wizjoner Przestrzeni”. Najwyższą jakość usług oraz dbałość o kwestie bezpieczeństwa i zrównoważonego budownictwa potwierdzają przyznane firmie certyfikaty: ISO 14001, oraz ISO 45001.

https://atlasward.pl/

Źródło informacji: NewCold

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.06.2023, 15:28
Źródło informacji NewCold
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii