Newsletter

NFOŚiGW: była szkoła w Kolsku po przebudowie i termomodernizacji będzie domem pomocy społecznej (komunikat)

19.06.2018, 11:24aktualizacja: 19.06.2018, 11:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NFOŚiGW informuje:

Kolsk w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, wzbogaci się o nowoczesny dom pomocy społecznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 1,5 mln zł dotacji na przebudowę, termomodernizację oraz zmianę sposobu użytkowania budynku dawnej szkoły w tej miejscowości.

Beneficjentem został Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie, który będzie jednocześnie podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu. W dniu 18 czerwca br. w siedzibie NFOŚiGW umowa przekazania dotacji została podpisana przez Zastępcę Prezesa Zarządu NFOŚiGW Artura Michalskiego oraz Dyrektora Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie ks. Andrzeja Dymera.

Oprócz remontu, w tym rozbudowy i nadbudowy budynku, zostaną również przeprowadzone prace budowlane w zakresie fundamentów i stropów. Nastąpi też gruntowna modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także budowa kotłowni (kaskady kotłów gazowych kondensacyjnych o mocy ok. 215 kW). Zamontowana zostanie m.in. gazowa instalacja centralnego ogrzewania – wraz z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła na poziomie ok. 85 proc. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesną sieć elektryczną oraz teletechniczną, wraz z instalacją fotowoltaiczną PV o mocy 38,48 [kWp] o łącznej powierzchni paneli 213,1 [m2] oraz panelami PV w liczbie 148 sztuk.

Koszty całkowite przedsięwzięcia zamkną się w kwocie 5 492 602 zł. W skład tej sumy, poza dotacją otrzymaną z NFOŚiGW (1 502 000 zł), wejdą środki własne beneficjenta (1 737 602 zł) oraz dodatkowo niskooprocentowana pożyczka z NFOŚiGW (2 253 000 zł).

Prace zostaną sfinalizowane z końcem 2019 r., natomiast osiągniecie tzw. efektu ekologicznego spodziewane jest pod koniec 2021 r. Będzie to zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych (w tym przypadku 275,38 GJ/rok), a także zmniejszenie emisji CO2 (18,78 Mg/rok).

Dofinansowanie projektu umożliwia program priorytetowy NFOŚiGW Poprawa jakości powietrza, Część 5) Budynki użyteczności publicznej o podwyższonym standardzie energooszczędności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ agzi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.06.2018, 11:24
Źródło informacji NFOŚiGW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ