Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NFOŚiGW informuje:
Inwestycje w gospodarce ściekowej poza granicami kraju, w zlewni rzeki Bug, były tematem rozmów przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podczas wizyty studyjnej w Mińsku i Obwodzie Brzeskim na Białorusi w dniach 12-15 czerwca br.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspólnie z Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą RP w Mińsku, mając na uwadze ochronę zlewni Bugu oraz potrzebę promowania polskich firm w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej, zorganizował wizytę studyjną w Mińsku, w ramach której odbyło się seminarium dotyczące współpracy, a także spotkania wyjazdowe w wybranych oczyszczalniach ścieków w Obwodzie Brzeskim.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku wschodniego, w tym rozszerzaniem aktywności Narodowego Funduszu na Białorusi, niezwykle ważne wydaje się upowszechnienie oferty polskich przedsiębiorstw, mogących potencjalnie zaangażować się w budowę i modernizację istniejących tam obiektów wodno-kanalizacyjnych. Celem wizyty była prezentacja stronie białoruskiej polskich firm i ich możliwości projektowych, produkcyjnych i wykonawczych, ze wskazaniem na możliwą współpracę. Polscy przedsiębiorcy mieli okazję do bezpośrednich spotkań z firmami białoruskimi. Zachęceni zdobyciem pierwszych kontaktów handlowych, wymienili się materiałami reklamowymi w celach promocyjnych.
Ze strony polskiej w seminarium udział wzięli m.in.: Zastępca Ambasadora Michał Chabros i Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda. Stronę białoruską reprezentował m.in. Wiceminister Zasobów Naturalnych i Ochrony Środowiska Republiki Białorusi Andrej Waleriewicz Chmiel.
Podczas spotkania Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda przedstawił udział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w polskim systemie finansowania ochrony środowiska w obszarze gospodarki wodno-ściekowej.
Podczas wizyty studyjnej polska delegacja spotkała się z Zarządem oczyszczalni ścieków w Mińsku, a także odwiedziła cztery oczyszczalnie w Obwodzie Brzeskim, w miejscowościach Kosowo, Prużany, Ostromieczewo i Kobryń – w celu rozpoznania potrzeb inwestycyjnych strony białoruskiej. Wizyty w lokalnych oczyszczalniach ścieków zorganizował Brzeski Zarząd Gospodarki Mieszkaniowo-Komunalnej. NFOŚiGW deklaruje możliwości udzielenia wsparcia finansowego oczyszczalniom przygranicznym w ramach istniejącego programu priorytetowego pn. Inwestycje w gospodarce ściekowej poza granicami kraju, w zlewni rzeki Bug.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ emi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.06.2018, 11:32 |
Źródło informacji | NFOŚiGW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ