Newsletter

NFOŚiGW podpowie, jak sporządzić audyt energetyczny do wniosku o dofinansowanie z poddziałania 1.3.2 (komunikat)

12.04.2017, 17:10aktualizacja: 12.04.2017, 17:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NFOŚiGW informuje:

Metodyka sporządzania audytów energetycznych dla unijnego poddziałania 1.3.2 Wspieranie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym będzie tematem kolejnego już szkolenia w siedzibie NFOŚiGW. Ale to nie wszystko. Na spotkaniu 24 kwietnia dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych eksperci podpowiedzą też, jak wyliczyć maksymalną wysokość dofinansowania.

Pozostałe zagadnienia, które podczas szkolenia poruszą eksperci Narodowego Funduszu, to: ogólne informacje dotyczące poddziałania 1.3.2, kwestia samego zgłoszenia i przygotowania go w generatorze wniosków o dofinansowanie, a także pomoc publiczna w kontekście wdrażania poddziałania 1.3.2, analiza kosztów i korzyści we wniosku oraz załączniki finansowe oraz procedury zawierania umów.

Na szkolenie można rejestrować się do 20 kwietnia br. za pomocą formularza dostępnego na stronie:

http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie-132-poiis/

Spotkanie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych odbędzie 24 kwietnia br. się w NFOŚiGW w Warszawie (ul. Konstruktorska 3A). Szkolenie jest bezpłatne.

W ramach poddziałania 1.3.2 wsparcie mogą uzyskać projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych, obejmującej elementy wskazane w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnych Programów Operacyjnych. Na ten cel zarezerwowano 300 mln zł, ale minimalna wartość projektu mogącego ubiegać się o dofinansowanie to 3 mln zł. Wnioski NFOŚiGW będzie przyjmował do 29 maja br. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na listopad 2017 r.

Zgodnie z regulaminem konkursu dofinansowanie będzie mogło obejmować takie działania, jak: ocieplenie przegród zewnętrznych obiektu; wymiana oświetlenia na energooszczędne; przebudowa systemów grzewczych lub podłączenie bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła; instalacja/przebudowa systemów chłodzących; budowa lub przebudowa systemów wentylacji i klimatyzacji; zastosowanie automatyki pogodowej; zastosowanie systemów zarządzania energią w budynku; budowa lub przebudowa wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidacja dotychczasowych nieefektywnych źródeł ciepła; instalacja mikrogeneracji lub mikrotrigeneracji na potrzeby własne; instalacja OZE w modernizowanych energetycznie budynkach, jeśli to wynika z przeprowadzonego audytu energetycznego; opracowanie projektów modernizacji energetycznej stanowiących element projektu inwestycyjnego; instalacja indywidualnych liczników ciepła, chłodu oraz ciepłej wody użytkowej; modernizacja instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej; instalacja zaworów podpionowych i termostatów; tworzenie zielonych dachów i „żyjących, zielonych ścian”; przeprowadzenie audytów energetycznych jako elementu projektu inwestycyjnego.

Wnioskodawcami poddziałania 1.3.2 mogą być spółdzielnie mieszkaniowe (forma prawna: kod 140) i wspólnoty mieszkaniowe (forma prawna: kod 085) – w obu przypadkach ze wskazanych obszarów w Strategiach ZIT miast wojewódzkich (z wyłączeniem Strategii ZIT Subregionu Centralnego województwa śląskiego) oraz z miast subregionalnych (wskazanych w kontraktach terytorialnych), a także z miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

Wnioskodawca nie może ubiegać o dofinansowanie projektu, jeśli uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Szczegóły naboru dla poddziałania 1.3.2:

http://poiis.nfosigw.gov.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/wspieranie-efektywnosci-ii-konkurs/art,1,ii-konkurs-1-3-2-wspieranie-efektywnosci-energetycznej-w-sektorze-mieszkaniowym.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.04.2017, 17:10
Źródło informacji NFOŚiGW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ