Newsletter

NIQ rozszerza funkcje udostępniania danych na platformie Connect dzięki Snowflake

19.09.2023, 18:57aktualizacja: 19.09.2023, 19:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dostępność dzięki udostępnianiu danych w Snowflake skutecznie ułatwia dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

CHICAGO--(BUSINESS WIRE)-- NIQ, światowy lider w dziedzinie wywiadu konsumenckiego, z satysfakcją ogłasza, że możliwości platformy NIQ Connect są teraz większe dzięki bezpiecznemu udostępnianiu danych na platformie chmurowej Snowflake. Funkcja ta stanowi ważny kamień milowy w rozwoju platformy NIQ Connect, który zwiększy możliwości klientów na 84 rynkach na całym świecie w zakresie udostępniania danych i płynnego dostępu do danych w czasie rzeczywistym. W efekcie można wyeliminować oczekiwanie na przetworzenie i wczytanie danych, osiągając niespotykaną wcześniej wydajność i prężność funkcjonowania w złożonej rzeczywistości konsumenckiej.

„Umożliwiając klientom łatwiejszy niż dotąd dostęp do wielokanałowych danych w skali globalnej, możemy sprawić, że odkryją oni nowe ścieżki rozwoju, nawet w bardzo skomplikowanym świecie konsumeryzmu” – Troy Treangen, główny dyrektor ds. produktów w NIQ. „Innowacja jest dla nas kompasem, a nasze zaangażowanie w modernizację platformy Connect umożliwiło wytyczenie nowego szlaku. Nasze strategiczne inwestycje odkryły przed nami możliwości, jakie niesie ze sobą nowoczesne udostępnianie danych, co dla naszych klientów oznacza pomyślną przyszłość w świecie danych”.

NIQ Connect jest kluczowym zasobem dla przedsiębiorstw, dzięki któremu dane, którymi dysponują, mogą pracować na rzecz organizacji we wszystkich aspektach jej działalności. Dysponując zintegrowanymi zasobami danych, firmy mogą z łatwością dostrzec pojawiające się tendencje, zauważyć obszary o niezadowalającej wydajności i szybko reagować na okazje do osiągnięcia wzrostu. Ta globalna współpraca z pewnością ujawni nowe wnioski, prowadzące do głębszego zrozumienia zachowania i preferencji klientów.

Dodatkowe korzyści płynące ze zintegrowania platformy NIQ Connect ze stworzoną przez Snowflake platformą chmurową Retail Data Cloud to:

  • Płynna integracja danych: firmy osiągną korzyści dzięki płynnej integracji bogatego zbioru danych o klientach i rynkach, którym dysponuje NIQ, ze środowiskiem Snowflake. Integracja ta ułatwi dostęp do ogromnych źródeł danych i będzie stymulatorem ogromnego przyspieszenia dostępu naszych klientów do danych.
  • Bezpieczne udostępnianie danych: dostępność za pośrednictwem Snowflake sprzyja udostępnianiu danych w czasie prawie rzeczywistym, co umożliwia firmom momentalny dostęp i wyszukiwanie danych NIQ. Dynamiczna wymiana informacji sprawi, że organizacje zyskają przewagę nad konkurencją w dzisiejszej szybko zmieniającej się rzeczywistości biznesowej.
  • Skalowalność i elastyczność: platforma NIQ Connect z funkcją bezpiecznego udostępniania danych za pośrednictwem Snowflake ma umożliwiać bezproblemowe skalowanie w obliczu rosnącego zapotrzebowania przedsiębiorstw na dane. Zarówno startup, jak i firma z listy Fortune 500 zyskuje możliwość elastycznej adaptacji i wzrostu w bardzo zmiennym środowisku.
  • Większy potencjał wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego: firmy mogą wykorzystywać zaawansowane funkcje analityczne i uczenie maszynowe w ramach platformy Snowflake, aby wyciągać z danych NIQ wnioski uzasadniające podejmowane działania. Synergia ta sprzyja innowacji, gdyż umożliwia organizacjom podejmowanie precyzyjnych decyzji stymulowanych przez dane.
  • Bezpieczeństwo danych i ich zgodność z regulacjami: zarówno dla NIQ, jak i dla Snowflake priorytetami są bezpieczeństwo danych i ich zgodność z regulacjami. Ich wspólne przedsięwzięcie gwarantuje ochroną wrażliwych danych, zapewniając spokój firmom i ich klientom, a zarazem umożliwiają im sprostanie zmieniającym się wymogom prawnym.

„NIQ pragnie wspierać firmy w zyskaniu większej prężności w czasie, gdy kluczowe znaczenie ma wykonywanie szybkich ruchów nad podstawie dokładnych danych” – dodaje Treangen. „To innowacyjne podejście do udostępniania danych umożliwi klientom korzystającym z platformy Connect zyskanie przewagi nad konkurencją i lepsze przygotowanie się na przyszłość. Unowocześniamy platformę Connect na każdym poziomie, i fascynuje nas perspektywa ulepszeń, dzięki którym nasi klienci odniosą sukces”.

„Jako obecny lider w dziedzinie badań sprzedaży i zachowań konsumentów, NIQ wyznacza standardy w branży sprzedażowej, dostarczając dane zapewniające przewagę nad konkurencją sprzedawcom i producentom towarów konsumpcyjnych” – mówi Rosemary DeAragon, globalny dyrektor ds. sprzedaży i towarów konsumpcyjnych w Snowflake. „Cieszy nas połączenie potencjałów chmurowej platformy danych sprzedażowych Snowflake i platformy NIQ Connect, który umożliwi klientom na całym świecie bezproblemowy dostęp do danych krytycznych dzięki opcji udostępniania danych na Snowflake”.

NIQ działa na rzecz innowacji i umożliwiania firmom osiągnięcia sukcesu w świecie, w którym decydują dane. Współpraca między NIQ i Snowflake to krok w stronę transformacji udostępniania danych, który wpłynie na przyszłość analizy danych. Ponieważ organizacje w coraz większym stopniu doceniają znaczenie danych dla swojej działalności, umożliwienie im płynnej i wydajnej wymiany wniosków doprowadzi je do odkrycia nowych szans i sprawi, że będą z łatwością poruszać się w świecie danych.

Więcej informacji na temat platformy NIQ Connect i związanych z nią korzyści można znaleźć na stronie https://nielseniq.com/global/en/solutions/nielseniq-connect/.

Informacje o NIQ

NIQ to światowy lider w dziedzinie wywiadu konsumenckiego, który umożliwia swoim klientom najbardziej kompletne zrozumienie zachowań zakupowych klientów i odkrywa przed nimi nowe ścieżki wzrostu. W 2023 roku nastąpiło połączenie NIQ z GfK, po którym tych dwóch liderów branży zyskało niespotykany wcześniej zasięg w skali globalnej. Dzięki holistycznemu spojrzeniu i niezwykle kompleksowym wnioskom z obserwacji zachowania klientów – uzyskiwanym dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym za pośrednictwem najnowocześniejszych platform – NIQ umożliwia pełny ogląd sytuacji TM.

NIQ to firma z portfolio Advent International, działająca na ponad 100 rynkach i obszarze zamieszkanym przez ponad 90% światowej populacji. Więcej informacji na witrynie NIQ.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230919494998/pl/

Źródło: NIQ

KONTAKT:

Media

Gillian Mosher

Wiceprezes, Dział Komunikacji

e-mail: gillian.mosher@nielseniq.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.09.2023, 18:57
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.