Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Noctiluca S.A. to spółka technologiczna, która przez pierwsze pięć lat działalności pozyskała łącznie ok. 5 mln dolarów kapitału. Firma zajmuje się rozwijaniem technologii związanych z produkcją związków chemicznych, które są kluczowym elementem paneli OLED, tj. wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, tablety, urządzenia wearables czy urządzenia VR) i źródeł światła (lampy).
Spółka rozwija i produkuje też inne związki chemiczne, w tym specjalistyczne materiały pomocnicze (ang. high performance materials, HPM), które poprawiają parametry urządzeń OLED. Tworzone przez firmę materiały (HPM) mają zastosowanie w wyświetlaczach OLED, ale i szerzej - w sektorze elektroniki organicznej.
Michał Kobza, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podkreślił, że spółka jest bardzo dobrym przykładem, jak należy wykorzystywać zalety rynku publicznego, jeśli chodzi o finansowanie działalności badawczo-rozwojowej.
„Dzięki wypłynięciu na szerokie wody Głównego Rynku GPW, firma ma możliwość pozyskać szerszą bazę inwestorów i jeszcze bardziej skupić się na swojej działalności podstawowej - na nowych technologiach OLED” - powiedział Michał Kobza.
Prezes spółki Noctiluca S.A. Mariusz Bosiak podkreślił, że przejście z rynku NewConnect na główny parkiet GPW jest dla firmy bardzo symbolicznym krokiem milowym.
„W 2023 roku ze spółki technologicznej, która rozwija autorskie emitery do wyświetlaczy przekształciliśmy się w spółkę, która rozwija i produkuje związki chemiczne do produktów przyszłości” - podkreślał Mariusz Bosiak.
Noctiluca S.A. współpracuje z większością graczy z listy TOP 10 światowej branży wyświetlaczy, a także z kilkoma mniejszymi producentami. Spółka, pracując nad alternatywnymi zastosowaniami OLED, pozyskuje klientów i partnerów z segmentów druków zabezpieczonych, sprzętu gamingowego czy druku na opakowaniach.
Dyrektor ds. rozwoju biznesu Mateusz Nowak wskazał, że Noctiluca chce się stać „hubem technologii OLED” w Polsce i Europie.
„Nasza strategia zakłada również rozbudowę naszych kompetencji w Polsce o zasoby inżynierskie (produktowe) i z zakresu fizyki urządzeń. Ponoszenie nakładów, szacowanych na ok. 2-3 mln USD, rozpocznie się w 2025 roku, a dokładny harmonogram zależy od domknięcia finansowania” - mówi Mateusz Nowak.
Noctiluca S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect 12 kwietnia 2022 roku. Od tego czasu kurs jej akcji wzrósł 3-krotnie. Przejście na Główny Rynek GPW odbyło się bez nowej emisji akcji spółki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.12.2024, 17:26 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
W czasie sezonowego wypadania sierści u zwierzaków pozbądź się pluskiew, roztoczy i alergenów dzięki najnowszemu odkurzaczowi do materaców Jimmy BX7 Pro Max
Jimmy BX7 Pro Max zwalcza niewidoczne pluskwy, roztocza i alergeny przy pomocy technologii odkażania UV i nagrzewania.- 15.05.2025, 16:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Problem odpowiedzialności członka zarządu a kwestia liczby wierzycieli
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł 30 kwietnia 2025 r., że członkowie zarządu spółek nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe firmy, powołując się wyłącznie na fakt, że spółka miała tylko jednego wierzyciela. Mimo że polskie prawo upadłościowe wymaga minimum dwóch wierzycieli do wszczęcia postępowania upadłościowego, TSUE uznał, że sam ten argument jest niewystarczający.- 15.05.2025, 15:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Kancelaria Prawna Skarbiec
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ