Newsletter

Nowa technologia RHDB w systemach bankowych i ISOF

23.07.2014, 13:59aktualizacja: 23.07.2014, 13:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HEUTHES po dłuższych testach postanowił wdrożyć w ramach serwera HDB NG 4 nową technologię - RHDB (Redundantne HDB), która wzmocni niezawodność tworzonych przez firmę rozwiązań chmurowych. RHDB pozwala dynamicznie zmieniać w czasie działania kod programów, co umożliwia aktualizację oprogramowania bez konieczności wyłączania serwera z bieżącej pracy.

W przypadku wymiany kodu wykonywalnego programu serwer aplikacyjny po wczytaniu go, przekierowuje na niego wszystkie nowe żądania użytkowników. W ten sposób wszyscy użytkownicy po pewnym czasie pracują z nowym kodem, a stary kod zostaje usunięty przez Garbage Collector z systemu Java. Dla użytkowników wymiana jest bezinwazyjna i nie przynosi żadnych negatywnych skutków w bieżącej pracy.

Nowe rozwiązanie znajdzie zastosowanie w ISOF, który pracuje w trybie 24/7 oraz w systemach bankowych, które coraz częściej przetwarzają informacje również w czasie rzeczywistym. W takim przypadku nie jest możliwa przerwa w działaniu systemów nawet w nocy, w trakcie której zazwyczaj prowadzone są prace serwisowe. Dużo łatwiejszy stanie się wobec tego serwis oprogramowania i zmniejszy się liczba nocnych dyżurów działów serwisowych.

Już teraz HEUTHES uzyskuje 99,9% realną dostępność systemu ISOF w godzinach 06:00 - 22:00, we wszystkie dni roku. Wraz z nowym rozwiązaniem ten wynik zostanie podwyższony.

Ostatnio w prasie branżowej pisze się często o tzw. Manifeście Reaktywnym opublikowanym w 2013 r. przez Jonasa Bonéra. Programowanie reaktywne jest szczególnie przydatne w przypadku aplikacji interaktywnych, chmurowych czy programów analizujących duże ilości danych. RHDB wspiera reaktywność systemów zapewniając niezawodność i ciągłość działania rozwiązań IT w trakcie prac serwisowych oraz wprowadzania poprawek, które zawsze należy brać pod uwagę.

"HEUTHES projektuje reaktywne systemy informatyczne już od 25 lat. Wprowadzony serwer RHDB spełnia wymagania Manifestu Reaktywnego, ale posiada znacznie bardziej zaawansowane możliwości"- powiedział Wojciech Grzybek, Prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie: www.isof.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.07.2014, 13:59
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ