Newsletter

Nowy token ePass2003 w systemie ISOF

08.09.2014, 12:33aktualizacja: 08.09.2014, 12:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HEUTHES przetestował nowy typ tokena sprzętowego ePass 2003 w systemie ISOF. Obecnie trwa wdrożenie pilotowe w wybranych firmach. Firmy, które chciałyby podwyższyć poziom bezpieczeństwa mogą się zgłaszać do Działu Wdrożeń HEUTHES.

Nowy token został sprawdzony w zakresie współpracy z systemami Microsoft Windows XP/Vista/7/8, Linux Fedora/Ubuntu i przeglądarkami Firefox, Chrome oraz Internet Explorer. Poprzedni token, który oferowała firma nie jest już przydatny ze względu na brak sterowników do nowych systemów operacyjnych. W porównaniu do poprzedniej wersji udało się znacznie obniżyć koszt tokena, który obecnie wynosi 59 zł netto plus 10 zł za roczny certyfikat wydawany przez Centrum Autoryzacji Kluczy HEUTHES.

Token ePass 2003 wkładany do portu USB zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki wsparciu algorytmów kryptograficznych RSA, ECDSA, 3DES, AES oraz SHA oraz jest certyfikowany w zakresie spełnienia wymogów Common Criteria EAL 5+.

Dzięki temu, że certyfikat znajduje się w tokenie, po wyjęciu tokena z komputera certyfikat nie jest widoczny dla przeglądarek. Z dużą łatwością można przejść na inne stanowisko w firmie i zalogować się z niego na swoje konto w systemie. Rozwiązanie jest zabezpieczone w taki sposób, że certyfikat nie może opuścić tokena i wobec tego nie ma niebezpieczeństwa jego powielenia.

Więcej informacji na stronie www.isof.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.09.2014, 12:33
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ