Newsletter

O stanie i perspektywach rozwoju rynku budowlanego w Polsce będą dyskutować przedstawiciele rządu, producenci i eksporterzy

30.01.2019, 12:34aktualizacja: 30.01.2019, 12:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future - ulotka str.1
Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future - ulotka str.1
„Przed nami wyjątkowa okazja umożliwiająca stworzenie wspólnej platformy do dyskusji nad przyszłością sektora budowlanego w Polsce w najbliższych latach. Okazja do debaty na tak ważne zagadnienia jak wpływ budownictwa na gospodarkę i strategie rozwoju polskiego sektora budowlanego, sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce czy pozycja polskiej branży budowlanej na rynkach zagranicznych i możliwości eksportu polskich usług i wyrobów budowlanych” – zapowiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń.

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future odbędzie się w dniach 11-12 lutego w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas dwudniowej imprezy, organizowanej przez Grupę MTP, eksperci rynku budowlanego, nieruchomości oraz administracji będą dyskutowali m.in. o roli inwestycji publicznych dla polskiego rynku oraz o wyzwaniach dla sektora budowlanego i deweloperskiego. Jednym z kluczowych tematów Build4Future będą rządowe programy mieszkaniowe „Dostępność plus”, „Mieszkanie plus” i „Mieszkanie na start”, których realizacja ma stać się impulsem do rozwoju mieszkalnictwa i doprowadzić do przeobrażenia polskiego rynku mieszkaniowego.

Skala wyzwań stojących przed stale rozwijającą się branżą jest ogromna, a dynamika rozwoju sektora budowlanego w ostatnich latach doprowadziła do transformacji polskiego sektora budowlanego, ujawniając nowe wyzwania, z którymi sektor musi się zmierzyć. Konkurencyjność, energooszczędność, cyfryzacja i rozwój eksportu kształtują nowe oblicze polskiego budownictwa, podążając za oczekiwaniami inwestorów publicznych oraz deweloperów. Postępującym zmianom towarzyszą dokuczliwe dla całej branży bariery, wymagające szerokiej współpracy przedstawicieli sektora z władzami, zarówno centralnymi, jak i samorządami.

Build4Future to najważniejsza z imprez towarzyszących tegorocznym Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Szczegółowe informacje nt. Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future dostępne są na www.build4future.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.01.2019, 12:34
Źródło informacji Grupa MTP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii