Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich i posiadających obywatelstwo Unii Europejskiej. Termin zgłaszania prac upływa 4 marca 2024 roku, a wystawa pokonkursowa i wernisaż planowane są na czerwiec 2024 roku. Dla zwycięzcy tegorocznej edycji przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 7000 euro, a pozostali zdobywcy miejsc na podium otrzymają kolejno 3000 i 2000 euro. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w krakowskim MOCAK-u, muzeum znanym z prestiżowych wystaw i projektów poświęconych sztuce współczesnej. Dodatkowo staną się one częścią kolekcji sztuki OKNOPLAST.
Aby wziąć udział w konkursie, należy być twórcą mającym własne portfolio artystyczne lub studentem bądź absolwentem uczelni artystycznej. Każdy z uczestników zgłasza tylko jedną pracę koncepcyjną, która jest wizualizacją. Będzie ona dla jury informacją, jaką formę ostatecznie przyjmie praca artystyczna. Przesłane propozycje muszą być pozbawione znaków wodnych, podpisów i innych treści identyfikujących autora. Dzięki temu jury nie będzie wiedziało, z czyją pracą ma do czynienia, co jest gwarancją równych szans dla wszystkich uczestników.
„Sukces pierwszej edycji OKNOPLAST FOR ART był spektakularny i nie mieliśmy wątpliwości, że będziemy organizować kolejne edycje imprezy. Ponownie zapraszamy do udziału artystów z całej Europy. Nie ograniczamy wolności twórczej artystów w najmniejszym stopniu - można uczestniczyć w konkursie, będąc rysownikiem, grafikiem, malarzem, rzeźbiarzem, a nawet performerem. Jedno pozostaje niezmienne - obiektem, który musi być uwzględniony przez artystów podczas realizacji obiektów artystycznych, jest okno wyprodukowane przez OKNOPLAST. Dostarczymy je do pracowni artysty, aby to właśnie na nim wykonał swoją pracę” - mówi Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.
Do pierwszej edycji OKNOPLAST FOR ART zgłosiło się ponad dwustu artystów z Unii Europejskiej. Zwycięzcą został Jakub Słomkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno Andrzej Wełmiński i Mateusz Sak. Wysoki poziom konkursowych prac sprawił, że jury zadecydowało o przyznaniu siedmiu dodatkowych wyróżnień. Wszystkie nagrodzone projekty można było oglądać na wystawie organizowanej w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK we wrześniu 2023 roku.
„Potrzeba zorganizowania drugiej edycji była oczywista zarówno dla nas, jak i naszego mecenasa, którym jest OKNOPLAST. Tworzenie na oknie jest z pewnością niecodziennym wyzwaniem dla artysty. Jednak w poprzedniej odsłonie OKNOPLAST FOR ART widzieliśmy, że ten - wydawałoby się ekstrawagancki pomysł - może prowadzić do niezwykłych rezultatów artystycznych” - komentuje Maria Anna Potocka, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.
Ubiegłorocznych zwycięzców i ich dzieła można poznać TUTAJ.
Więcej informacji o konkursie: LINK
Regulamin konkursu: LINK
Źródło informacji: OKNOPLAST
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.12.2023, 14:10 |
Źródło informacji | OKNOPLAST |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: zaledwie 30 proc. urzędów gotowych do przystąpienia do systemu e-Doręczeń PAP
Od 1 stycznia 2025 r. ma zacząć obowiązywać system e-Doręczeń, czyli elektronicznych odpowiedników listów poleconych za potwierdzeniem odbioru. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i podobnie może być również tym razem. Trwają bowiem prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą dla podmiotów publicznych 12-miesięczny okres przejściowy - czytamy na Prawo.pl.- 04.12.2024, 12:29
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
World’s Largest Biometric System for Banks by DERMALOG Protects the Accounts of Over 64 Million Customers
- 04.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS