Newsletter

Opracowany przez Instytut Innowacji Technologicznych (TII) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich model „Falcon 40B”, znajdujący się w czołówce światowego rankingu modeli AI, teraz dostępny bez opłat licencyjnych

01.06.2023, 09:13aktualizacja: 01.06.2023, 09:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire
Business Wire

ABU ZABI, Zjednoczone Emiraty Arabskie--(BUSINESS WIRE)-- Opracowany przez Instytut Innowacji Technologicznych (TII) model „Falcon 40B”, wiodący otwarty duży model sztucznej inteligencji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, teraz jest dostępny bez opłat licencyjnych do użytku komercyjnego oraz w ramach badań naukowych w odpowiedzi na globalne zapotrzebowanie na integracyjny dostęp do sztucznej inteligencji.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230531005616/pl/  

Model 40B, który zajął pierwsze miejsce w światowej klasyfikacji dużych modeli językowych (LLM) prowadzonej przez Hugging Face, pokonuje konkurencyjne modele, takie jak LLaMA opracowany przez firmę Meta oraz StableLM opracowany przez Stability AI. Dzięki liberalnej licencji oprogramowania Apache 2.0 użytkownicy końcowi modelu Falcon 40B zyskują dostęp do wszelkich patentów związanych z przedmiotowym oprogramowaniem. Licencja Apache 2.0 zapewnia bezpieczeństwo i dostępność bezpiecznego i solidnego otwartego oprogramowania oraz ustanawia skuteczny model zarządzania.

Zapewniony przez TII nieograniczony dostęp do modelu 40B podkreśla zaangażowanie Instytutu na rzecz innowacji technologicznych i wymiany wiedzy, sprzyjając rozwojowi ekosystemu opartego na współpracy, a przy tym umacniając pozycję Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako światowego lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jest to zarazem wyraz zobowiązania tego kraju na rzecz kwestionowania granic podczas kształtowania przyszłości, w której kluczową rolę odgrywa sztuczna inteligencja przyczyniająca się do pozytywnych zmian.

Otwarte wdrażanie modelu Falcon 40B bez opłat licencyjnych może zapewnić podmiotom z sektora publicznego i prywatnego korzyści pod względem wydajności, w tym w zakresie szybszego rozpoczynania projektów, szybszych iteracji, bardziej elastycznych procesów opracowywania oprogramowania, solidnego wsparcia w oparciu o społeczność oraz łatwiejszego zarządzania licencjami.

TII dąży do pielęgnacji prosperującego ekosystemu opartego na współpracy, innowacyjności i wymianie wiedzy wśród programistów, badaczy i przedsiębiorstw z całego świata. Obecny krok promuje przejrzystość, integrację i przyspieszenie postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji dla świata, otwierając szereg różnych możliwych zastosowań w wielu branżach i sektorach.

„Zniesienie opłat licencyjnych dla modelu Falcon 40B wspiera integracyjny postęp w obszarze technologii w służbie spójnego społeczeństwa. Jesteśmy zaangażowani na rzecz wykorzystywania technologii do jednoczenia ludzkości i zabezpieczania naszego świata na przyszłość” – powiedział dr Ebtesam Almazrouei, dyrektor przekrojowego wydziału TII ds. sztucznej inteligencji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnego otwartego modelu sztucznej inteligencji Falcon 40B oraz dokonać rejestracji, prosimy o odwiedzenie strony: FalconLLM.TII.ae..

Klasyfikację modelu Falcon 40B można sprawdzić pod adresem: https://huggingface.co/spaces/HuggingFaceH4/open_llm_leaderboard 

Więcej informacji na stronie www.tii.ae

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230531005616/pl/ 

Źrodło: AETOSWire

Źródło: The Technology Innovation Institute

KONTAKT:
Jennifer Dewan
dyrektor wyższego szczebla ds. komunikacji
e-mail: jennifer.dewan@tii.ae 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.06.2023, 09:13
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.