Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Chcemy pobudzić u naszych partnerów myślenie o tym, jak zastąpić w przyszłości obecnych mistrzów nowym pokoleniem sportowców odnoszących sukcesy” - podkreśliła Pniewska. Wskazała tu na takie inicjatywy Orlenu, jak akademie kartingowe czy akademie piłkarskie, którymi w całej Polsce objętych jest około 10 tys. dzieci.
W trakcie debaty na temat opłacalności inwestycji w sport Agata Pniewska wskazywała, że sponsoring sportu jest dla Orlenu nie tylko wyrazem odpowiedzialności społecznej spółki, ale jest to też inwestycja wspierająca cele biznesowe i budująca wizerunek PKN Orlen.
Dlatego też spółka wspiera sport w wymiarze krajowym - sponsorując PKOl, lekką atletykę czy reprezentację Polski w siatkówce - jak też lokalnie.
Sponsorowanie sportów motorowych, w tym Formuły 1, ma związek z międzynarodową działalnością Orlenu (produkty koncernu trafiają do ponad 110 krajów na 6 kontynentach) i buduje globalną rozpoznawalność marki. Wsparcie sportu amatorskiego - jak np. finansowanie imprez biegowych i kolarskich - ma przybliżać działalność koncernu polskiemu konsumentowi.
Uczestniczący w dyskusji prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Zygmunt Waśkowski wskazywał, że to właśnie sportowcy amatorzy stanowią główny czynnik rozwoju rynku sportowego, szacowanego w skali świata na 600 mld dolarów. „W Polsce sport generuje ok. 2 proc. PKB i daje zatrudnienie 2 proc. pracowników w polskiej gospodarce” - powiedział Waśkowski.
Jak podkreślał, z badań wynika, że gdyby około połowy społeczeństwa uprawiało jakieś formy aktywności fizycznej, dałoby to oszczędności wydatków na służbę zdrowia w wysokości ok. 2 proc. U osób uprawiających sport amatorski spada o 30 proc. zapadalność na cukrzycę i choroby serca. Brytyjskie badania pokazują, że aktywne fizycznie osoby są o 5 dni mniej rocznie na zwolnieniu lekarskim niż pozostali pracownicy.
„Nie istnieje rozwój sportu masowego bez profesjonalnego” - mówił prowadzący debatę poseł Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji sportu. „Muszą być mistrzowie i idole, którzy zachęcają społeczeństwo do uprawniana sportu. Muszą też być sprawni menadżerowie sportu i imprez masowych” - argumentował Raś.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.09.2020, 18:12 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu