Newsletter

Ostatni dzwonek na rejestrację na Kongres Nowej Mobilności 2019!

30.08.2019, 11:53aktualizacja: 30.08.2019, 11:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kongres Nowej Mobilności - grafika 1
Kongres Nowej Mobilności - grafika 1
Już za niecałe dwa tygodnie, 9 września br., rusza Kongres Nowej Mobilności, pierwszy tego typu dwudniowy warsztat dla przedstawicieli samorządów, administracji i branży elektromobilności w Polsce. Organizatorzy spodziewają się około 400 uczestników. Poniedziałek 2 września br. to ostatni dzień na rejestrację! Udział przedstawicieli samorządów jest bezpłatny.

Kongres Nowej Mobilności 2019 nie jest typową konferencją branżową. To miejsce prezentacji i wypracowywania konkretnych rozwiązań, które pomogą uczestnikom skutecznie implementować nowe technologie w usługach świadczonych przez miasta na rzecz mieszkańców. Pomoże w tym otwarta formuła Kongresu. Ograniczono panele i debaty, otwierając się na dialog w ramach ponad 30 warsztatów, spotkań w formule okrągłego stołu, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi do ekspertów rynku. Przygotowano m.in. 7 premier raportów, w tym przewodniki i instrukcje po kluczowych zagadnieniach.

Uczestnicy kongresu będą np. mogli zapytać o wszelkie kwestie związane z projektowanymi zasadami udzielania oraz rozliczania wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, bezpośrednio przedstawicieli tej instytucji. Warsztat w formule okrągłego stołu „Wszystko o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu”, który organizowany jest wspólnie z FNT, odbędzie się już pierwszego dnia Kongresu. Warsztat na temat procedury odbioru stacji ładowania, organizowany wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego, pozwoli natomiast uczestnikom dokładnie przeanalizować i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania.

„Ciekawie zapowiada się także warsztat w formule okrągłego stołu +Jak rozwijać ogólnodostępną infrastrukturę ładowania w mieście?+, którego partnerem jest Miasto Łódź. Wspólnie postaramy się przedstawić optymalną strategię w tym zakresie. +Elektromobilność i zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego+ to z kolei inny duży warsztat, podczas którego omówimy doświadczenia polskich przewoźników związane z elektryfikacją taboru” – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Program KNM 2019 obfituje również w premiery raportów, które jako pierwsze trafią do rąk uczestników Kongresu. Zaprezentowane zostanie m.in. opracowanie „Take e-bus!”, będące szczegółową analizą uwarunkowań wprowadzania autobusów elektrycznych do obsługi 10 polskich i zagranicznych miast oraz prezentacją doświadczeń wynikających z ich zakupu i eksploatacji.

„Wspólnie z partnerami przygotowaliśmy także kilka poradników i instruktaży, m.in. publikację +Odbiór stacji ładowania krok po kroku+, będącą przewodnikiem po tej procedurze, dodatkowo zawierającą gotowe do wypełnienia formularze, niezbędne do wniosku o przeprowadzenie badania technicznego stacji ładowania” – mówi Łukasz Witkowski z PSPA.

Choć panele i debaty stanowią zdecydowaną mniejszość, w programie Kongresu znalazło się także miejsce dla kilku takich sesji dyskusyjnych. Najważniejsza z nich to tzw. Panel Prezydencki „Miasta przyszłości – e-mobility RoadMap”, który zainauguruje KNM 2019 po serii wystąpień otwierających i wydarzeniu specjalnym.

„Udział w KNM, oprócz Lublina, potwierdziły m.in. władze Gdyni, Warszawy, Łodzi, Katowic, Sosnowca i wielu innych polskich miast. Podczas wydarzenia podpisana zostanie +Deklaracja Miast na rzecz Rozwoju Elektromobilności+, będąca wyrazem gotowości środowiska administracji samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli Parlamentu i administracji rządowej, ekspertów, a także działaczy społecznych i obywateli, do współpracy w zakresie tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w Polsce” – dodaje Maciej Mazur.

Uzupełnieniem warsztatów i sesji tematycznych będą wystąpienia ekspertów rynku elektromobilności, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Uczestnicy KNM zapoznają się z opiniami i doświadczeniami prelegentów reprezentujących koncerny motoryzacyjne, producentów infrastruktury ładowania, instytucje finansowe czy dostawców usług nowej mobilności. Partnerami Kongresu są takie marki jak: PTV Group, Volvo, Volkswagen, Daimler, ENGIE, Toyota, ABB, Nissan, BMW, Alphabet, GO+EAuto, Ekoenergetyka-Polska, Triggo, Allego.

W ramach Kongresu Nowej Mobilności odbędą się także zamknięte posiedzenia grup roboczych PSPA, mających za zadanie wypracowanie propozycji rozwiązań legislacyjnych, których implementacja przyczyni się do przyspieszania wdrażania zero- i niskoemisyjnych rozwiązań transportowych w polskich miastach. Całemu Kongresowi będzie także towarzyszyć nowoczesny park produktowy, będący także miejscem spotkań B2B w ramach Stref Smart i Expo. W tym celu organizatorzy zaaranżują ulicę Grottgera przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz wnętrze LCK.

Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność, jak również przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich w miastach. Wspólnie z polskimi międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, będą analizować i omawiać dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero-i niskoemisyjnego transportu.

Kongres Nowej Mobilności 2019 odbędzie się w dniach 09-10 września br. w Lublinie. Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/. Udział przedstawicieli samorządów jest bezpłatny.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.08.2019, 11:53
Źródło informacji Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii