Newsletter

Biznes i finanse

Otwarcie hotelu Baccarat we Florencji zaplanowano na rok 2024

27.07.2021, 11:03aktualizacja: 27.07.2021, 11:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/SH Hotels & Resorts
PR Newswire/SH Hotels & Resorts
Luxury Hospitality Brand Partners i Grupa Omnam wzbogacają stolicę włoskiego renesansu o swoje ponad 250-letnie dziedzictwo.

NOWY JORK, 27 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Barry Sternlicht, prezes i dyrektor generalny Grupy Starwood Capital i SH Hotels & Resorts, ogłosił dziś plany otwarcia we włoskiej Florencji pierwszego hotelu Baccarat, który mieścić się będzie we wnętrzach zapierającej dech w piersiach czternastowiecznej posiadłości o nazwie Villa Camerata. Mieszanka charakterystycznego dla marki Baccarat zrównoważonego, kunsztownego luksusu, francuska elegancja i nowoczesna wyobraźnia stworzą unikalne otoczenie, nowy standard gościnności i doskonałości obsługi w regonie, których będą mogli doświadczyć goście z Włoch i całego świata.

Hotel Baccarat Florencja, doskonale wtapiający się w przepiękne otoczenie, będzie położony na północnym krańcu historycznego miasteczka, między tętniącym życiem centrum a urokliwymi wzgórzami Fiesole. Wyjątkowa lokalizacja pozwoli gościom hotelu doświadczyć holistycznej gościnności, łączącej w sobie spokojną atmosferę Toskanii i historyczne bogactwo florenckiego miasteczka.

Posiadłość w Toskanii - jednym z najpiękniejszych regionów Włoch - gotowa do wyznaczenia nowego standardu luksusu, będzie przywoływać królewską historię minionych wieków zrównoważoną przeszklonymi, nowoczesnymi wnętrzami. Hotel stworzony we współpracy z Grupą Omnam będzie w sobie mieścił przestronne apartamenty gościnne, dwa punkty sprzedaży napojów i żywności, ogródek kawiarniany oferujący owoce i warzywa ze zrównoważonych upraw oraz oranżerię. W części rekreacyjnej znajdzie się cicha strefa spa z zadaszonym basenem oraz otoczonym tarasem basenem zewnętrznym i dziedziniec z licznymi nasadzeniami.

„Wraz z Grupą Omnam mamy przyjemność przenieść bogatą historię marki Baccarat do tętniącego życiem florenckiego miasteczka - powiedział Barry Sternlicht, prezes i dyrektor generalny Grupy Starwood Capital. - Jako twórcy nowego globalnego oblicza luksusu bazujemy na wieloletnim dziedzictwie bezkompromisowej doskonałości charakterystycznej dla legendarnej marki Baccarat. Zaangażowanie w doskonałość znajdzie swój wyraz w każdym detalu doświadczenia, jakie hotel Baccarat Florencja będzie oferował, dzięki czemu stanie się on nowym, jasnym punktem na mapie jednego z najbardziej tętniących życiem i najpiękniejszych miast Europy”.

Grupa Omnam chce stworzyć nową, nowoczesną destynację hołdującą swojej historycznej tradycji i celebrującą naturalne piękno i kulturę artystyczną Florencji. „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z marką Baccarat, która doskonale wpisuje się w miasto od dawien dawna będące ogólnoświatowym epicentrum kultury i sztuki - powiedział David Zisser, założyciel i dyrektor generalny Grupy Omnam. - Tożsamość marki Omnam opiera się na wywieraniu ogólnoświatowych zmian. Naszą wizję i sposób myślenia często uznaje się za odmienną i kreatywną. Nasze doświadczenie opiera się na przekształcaniu rezydencji w nowoczesne destynacje spełniające potrzeby nowożytnych podróżników. Cieszymy się, że możemy wnieść nasze umiejętności i entuzjazm w ten trzeci włoski projekt i jesteśmy dumni, że razem z SH Hotels & Resorts możemy zbudować nową destynację sięgającą w przyszłość, ale też szanującą przeszłość”.

Hotel Baccarat Florencja będzie ciepłym, nastrojowym i przywracającym siły, wypełnionym mieniącym się światłem, pełnym czerwonych róż ucieleśnieniem definiującej markę „joie de vivre”. Hotel Baccarat Florencja, doskonale wpisujący się w miasto będące od dawna ogólnoświatowym centrum kultury i sztuki, będzie jego klejnotem.

Grupa Omnam

Omnam to globalny inwestor rynku nieruchomości i deweloper realizujący klarowną wizję pozyskiwania i zagospodarowywania wyjątkowych rezydencji. Doświadczenie Grupy Omnam dotyczy przede wszystkim realizacji średnio- i wielkopowierzchniowych hoteli, hoteli apartamentowych, projektów mieszkaniowych i mieszanych w Europie; w portfolio spółki znajdują się projekty realizowane w Holandii, Belgii, Francji i Włoszech.

Baccarat Hotels & Resorts

Baccarat Hotels & Resorts uruchomiło pierwszy flagowy hotel istniejącej od niemal ćwierćwiecza marki Baccarat w 2015 r. w Nowym Jorku. Obiekt ten znajduje się naprzeciwko Muzeum Sztuki Nowoczesnej i zaledwie kilka kroków od legendarnej, pełnej luksusowych sklepów Piątej Alei. Hotel oferuje 114 przepięknie urządzonych pokoi i apartamentów gościnnych, zaaranżowanych z myślą o cieszeniu zmysłów bogatym wykończeniem i dbałością o szczegóły. Marka Baccarat jest od dawna uznawana za synonim luksusu godnego królów i królowych, sułtanów i carów, magnatów i współczesnych gwiazd. Jej pełne blasku objets d'art cechuje elegancja i autentyczność odwołująca się do pełnych przepychu posiłków i innych przejawów celebrowania życia. Baccarat wnosi do kultury nowoczesnej tradycję i historię. Nowojorski hotel Baccarat zdobył prestiżowe Pięć Gwiazdek Forbesa i Nagrodę Pięciu Diamentów przyznawaną przez AAA (Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe). Obecnie marka realizuje projekty w Brickell (Miami), Makao, Florencji i Bordeaux. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.baccarathotels.com/.

SH Hotels & Resorts

SH Hotels & Resorts, globalna prywatna firma inwestycyjna stowarzyszona z Grupą Kapitałową Starwood, to marka zajmująca się zarządzaniem hotelami prowadząca inspirowaną naturą markę lifestyle’ową 1 Hotels, która powstała w 2015 r. na bazie nieruchomości położonych w South Beach i na Manhattanie. Obecnie jej obiekty znajdują się w dzielnicy Brooklyn Bridge, Zachodnim Hollywood, Sanya (Chiny); wkrótce firma wkroczy do Toronto. Projekty w toku realizowane są w Nashville, Hanalei Bay, Cabo San Lucas, Paryżu, Londynie, San Francisco, Mission Bay i Melbourne. Baccarat Hotels & Resorts, marka luksusowa, zadebiutowała w marcu 2015 r. otwarciem flagowej rezydencji w Nowym Jorku, a obecnie realizuje projekty w Makao i Bordeaux; prowadzi ona również sieć hoteli Treehouse, z których pierwszy otwarto w Londynie w 2019 r. Obecnie realizowane są projekty w Manchesterze i Brickell (Miami). SH Hotels & Resorts, poszerzająca swoje doświadczenie marketingowe, projektowe, operacyjne i technologiczne, stoi za wieloma światowymi nowatorskimi i dynamicznie rozwijającymi się markami hotelowymi.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/786192/SH_Hotels_and_Resorts_Logo.jpg

Źródło: SH Hotels & Resorts

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.07.2021, 11:03
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ