Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Drugi rok z rzędu Fiat Panda walczył z silnymi konkurentami w stale rosnącym sektorze, zdobywając tytuł najlepszego crossovera. Jury doceniło jego „nieokrzesany" silnik, trakcję i potencjał do jazdy terenowej oraz przyjemność z prowadzenia, która zawsze wywołuje na twarzy zadowolenie.
Od 2004 roku Panda jest liderem w swoim segmencie w Europie. Wystarczy wspomnieć, że liczba wyprodukowanych w sumie egzemplarzy tego modelu przekroczyła do tej pory 7,5 miliona.
„Nie sądzę, by istniał jakikolwiek inny samochód, który utrzymałby taką klasę przez lata, jak Panda Cross. Rynek ciągle się zmienia, ale Panda Cross jest cudownie spójna w swojej ofercie, jednocześnie ulepszając się przez cały czas – powiedział Alan Kidd, redaktor magazynu 4x4. - Panda Cross nie została zaprojektowana, jako samochód wyłącznie terenowy, ale dzięki niewielkiej wadze i czystym proporcjom, jest wyjątkowo zwrotna i stabilna na nierównym terenie. Trzeba przebyć długą drogę, aby ewentualnie znaleźć jej ograniczenia" – dodał.
Czasopismo branżowe 4x4 Magazine, jako jedyne w Wielkiej Brytanii jest dedykowane samochodom 4x4 i pick-upom, a tytuł „4x4 of the Year” jest przyznawany w tym segmencie od ponad 25 lat. Jury złożone z doświadczonych specjalistów 4x4 ocenia dużą liczbę samochodów tworzących tę klasę, biorąc pod uwagę wszystkie elementy, jak komfort, jakość, zdolności terenowe, koszt zakupu i koszty eksploatacji.
Ta imponująca wygrana uzupełnia długą listę osiągnięć Fiata Pandy, wśród których możemy wymienić fakt, że jest to pierwszy samochód miejski wyposażony w technologię 4WD, pierwszy samochód miejski, który wjechał na wysokość 5200 m n.p.m. i dotarł do obozu bazowego pod Everestem, a także, jako pierwszy zasilany gazem ziemnym samochód miejski produkowany na dużą skalę.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.01.2019, 10:47 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu