Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Dwie dekady w Unii Europejskiej to dla PARP szczególny jubileusz. Wstąpienie do Wspólnoty pozwoliło Agencji rozwinąć skrzydła, by z całą mocą wspierać polskie przedsiębiorstwa. Od samego początku PARP stawia na innowacyjną i badawczą działalność małych oraz średnich firm, promuje wyjątkowe projekty, które niejednokrotnie podbijają zagraniczne rynki. Sukcesy naszych beneficjentów utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy wiele powodów do radości i świętowania, a 20 lat naszej obecności w UE stanowi ku temu świetną okazję. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do wspólnych obchodów tego wydarzenia!” - mówi Joanna Zembaczyńska-Świątek, p.o. prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W związku z 20. rocznicą akcesji Polski do UE w ciągu najbliższych tygodni zarówno w kraju, jak i za granicą będą organizowane różne aktywności - konferencje, spotkania, warsztaty, szkolenia, prelekcje, imprezy plenerowe czy pikniki rodzinne. Nie zabraknie tam również Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największa, ogólnopolska akcja organizowana od ponad dekady przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Jej celem jest promocja projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.
Tegoroczna XI edycja ma szczególny wymiar - będzie głównym punktem obchodów 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To okazja, by w dniach 10 i 11 maja w całym kraju zaprezentować swój projekt i wymienić się doświadczeniami z innymi beneficjentami. W jaki sposób? Dowolny! Możesz zorganizować wydarzenie w swojej siedzibie, oferując bezpłatny wstęp lub atrakcyjną zniżkę na zakup biletów. Zaplanuj atrakcje, które pozwolą lepiej poznać realizowany przez Ciebie projekt. Wszystko zależy od Twoich możliwości i wyobraźni.
Beneficjenci dotychczas biorący udział w akcji doceniają DOFE za szeroki zasięg medialny oraz możliwość promowania swoich usług i produktów stworzonych dzięki Funduszom Europejskim. Udział w wydarzeniu daje również możliwość wzmocnienia swojego wizerunku.
Rejestracja wydarzeń będzie się odbywała za pośrednictwem strony internetowej akcji - trwają ostatnie prace nad jej uruchomieniem. Wszystkie zgłoszone wydarzenia będą promowane na tej platformie i dostępne przez cały jubileuszowy rok. O terminie uruchomienia formularza do zgłaszania wydarzeń PARP poinformuje niezwłocznie po jego podaniu przez organizatora, tj. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
PARP zaprasza przedsiębiorców do PIFE
Z okazji 20-lecia Polski w UE Polska Agencja Przedsiębiorczości weźmie udział w spotkaniach dla przedsiębiorców, które odbędą się w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). Pierwsze zostanie poświęcone tematyce możliwości pozyskania Funduszy Unijnych, drugie jest skierowane do tych przedsiębiorców, którzy chcieliby otrzymać wsparcie na podnoszenie kwalifikacji, zaś trzecie dotyczyć będzie środków na założenie działalności gospodarczej. Poniżej prezentowane są informacje, gdzie i kiedy będą obecni specjaliści.
- 8 maja - „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”. Oto lista 10 miast, w których można spotkać specjalistów: Poznań, Szczecin, Warszawa, Lublin, Katowice, Opole, Gdańsk, Kraków, Olsztyn i Białystok. Specjaliści przedstawią zainteresowanym dostępne formy wsparcia na działania ekologiczne, innowacyjne oraz na podnoszenie kwalifikacji. Nie zabraknie również informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
- 15 maja - „Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji”. Sześć miast, w których można nas spotkać: Poznań, Szczecin, Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Białystok. Eksperci PARP przybliżą działania Agencji w zakresie podnoszenia kwalifikacji w perspektywie 2021–2027
- 22 maja - „Fundusze Europejskie na założenie działalności”. Cztery miasta, w których można nas spotkać: Poznań, Warszawa, Kraków, Olsztyn.
W czasie spotkania będzie mowa o dostępnych formach wsparcia na założenie działalności dla osób niepracujących i zagrożonych zwolnieniem. Następnie specjaliści przybliżą temat pożyczek na założenie działalności w ramach programu „Wsparcie w starcie” i przejdą do omówienia standardowego wniosku o dotację.
Wszystkie spotkania poprowadzą specjaliści Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich ww. miast we współpracy z ekspertami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy będą mogli również skorzystać z konsultacji indywidualnej.
Odwiedź stoisko PARP podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego
W dniach 7-9 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EKG). Udział w tym wydarzeniu od lat stwarza możliwości do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych oraz stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do spotkania na stoisku Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dla zainteresowanych przygotowujemy ogromną dawkę wiedzy w postaci trzech paneli dyskusyjnych.
Podczas pierwszego dnia EKG, 7 maja, eksperci będą mówić o roli funduszy unijnych w rozwoju oraz inwestycjach w ramach transformacji sektora energii i całej gospodarki. Nie brakuje opinii, że unijna perspektywa na lata 2021–2027 to ostatnie tak duże środki dla Polski. Wspólnie zastanowimy się, co będzie dalej: w jaki sposób można zastąpić strumień pieniędzy z UE i czy w ogóle jest to możliwe. Rozmawiać będziemy także o ważnym dla Polski Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz o środkach z tego programu - czy konieczne są korekty planów wydatkowania? Jak presja terminów wpływa na rynek, firmy wykonawcze oraz ceny? Wśród prelegentów będą m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz Joanna Zembaczyńska-Świątek - p.o. prezes PARP.
Na stoisku PARP eksperci będą przybliżać dostępne programy krajowe i przedstawią możliwości m.in. dla firm, ośrodków innowacji, klastrów czy samorządów.
Kolejnego dnia wydarzenia, 8 maja, PARP organizuje rozmowy z przedstawicielami firm, które z sukcesem wykorzystały dotacje w ramach funduszy programów unijnych.
Wieczorem odbędzie się również gala wręczania wyróżnień dla najlepszych startupów konkursu EEC Startup Challenge. Tym akcentem wejdziemy w kolejny dzień EKG, podczas którego na stoisku PARP zaproszeni goście porozmawiają o polskiej scenie startupowej. Omówią relacje z inwestorami i aktualne możliwości ich finansowania. W panelu dyskusyjnym będą uczestniczyć przedstawiciele czołowych polskich startupów, którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu. W panelu weźmie udział Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów w PARP.
Więcej informacji o wydarzeniach z okazji 20 lat w UE znajduje się na stronie PARP oraz MFiPR.
Biuro Regionalne PARP w Olsztynie zaprasza na konferencję
A okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej Biuro Regionalne PARP w Olsztynie zaprasza przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na konferencję pt. „20 lat doświadczeń wspierania samorządów i przedsiębiorców ze środków Funduszy Europejskich”. Wydarzenie odbędzie się już 21 maja br. o godzinie 9:30 w Olsztynie.
Podczas konferencji zostaną omówione ciekawe przykłady wykorzystania Funduszy Europejskich. Uczestnicy panelu, którymi będą zaproszeni beneficjenci działań PARP, opowiedzą, jak środki z UE wpłynęły na rozwój poszczególnych regionów Polski. Oprócz podsumowań nie zabraknie aktualnej oferty PARP m.in. dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Będzie można poznać również możliwości wsparcia w ramach innych FE wdrażanych przez współpracujące z PARP Instytucje Otoczenia Biznesu. W czasie wydarzenia zaproszeni goście poruszą ponadto kwestie dotyczące wsparcia w zakresie innowacyjności, internacjonalizacji czy transformacji firm w kierunku GOZ.
Na spotkanie obowiązują zapisy. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji znajduje się na stronie PARP.
Źródło informacji: PARP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.04.2024, 12:09 |
Źródło informacji | PARP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
„Dekarbonizacja - dlaczego ty, dlaczego teraz?”. 5. edycja międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit
Organizatorzy zapraszają 7 października 2024 w ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17 na 5. edycję międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, którego hasłem przewodnim jest tym razem dekarbonizacja.- 04.10.2024, 15:50
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Carbon Footprint Foundation
-
Image
Debata prezesów na EKF Ubezpieczenia: nowe pokolenia klientów wymuszają zmianę naszych strategii biznesowych PAP
„Rynek ubezpieczeniowy przechodzi obecnie głęboką transformację pod wpływem klientów - zwłaszcza tych najmłodszych, którzy oczekują, że będziemy funkcjonować w sposób przypominający popularne platformy streamingowe. Nasze oferty i relacje z konsumentami mają być jasne, kompleksowe, intuicyjne. W związku z tym dotychczasowe modele biznesowe firm ubezpieczeniowych będą podlegały daleko idącym zmianom i modyfikacjom” - przekonywał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu, Nationale-Nederlanden TU na Życie S.A.- 04.10.2024, 15:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Dla Grupy ORLEN wodór to ważny element w procesie dekarbonizacji PAP
Rola wodoru wydaje się być coraz ważniejsza w dekarbonizacji przemysłu, ciepłownictwa i zwiększeniu niezależności energetycznej Polski. „Wodór zostanie zastosowany tam, gdzie przyniesie najlepszy efekt ekologiczny, jak i biznesowy. Sektor, który ma największy potencjał to przemysł” - stwierdził Grzegorz Jóźwiak z Grupy ORLEN podczas debaty w ramach katowickiej konferencji Energy Days 2024.- 04.10.2024, 13:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom