Newsletter

Paweł Stańczyk na E23: PL for UA: Polska jest po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o rynek paliw

17.03.2023, 15:38aktualizacja: 17.03.2023, 15:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Po wybuchu wojny w Ukrainie całkowicie zmieniła się architektura bezpieczeństwa energetycznego w naszym regionie. Według Pawła Stańczyka, prezesa zarządu PERN, Polacy nie mają się czego obawiać. „Polska jest po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o rynek paliw. Nie widać żadnego ryzyka” – zapewnia prezes PERN. W jego opinii, potencjał rynku ukraińskiego warto budować już dziś, nawet w trakcie trwania konfliktu. „Nie tylko ze względów humanitarnych i społecznych, ale również z punktu widzenia biznesowego. Ukraina, mam nadzieję, szybko będzie odbudowywać swoją infrastrukturę i rynek paliwowy. Jest do dobra okazja, żeby firmy z polskim kapitałem mogły się tam odnaleźć – tłumaczy Paweł Stańczyk.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.03.2023, 15:38
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ