Newsletter

Paysera i ukraiński Globus Bank połączyli siły: wprowadzili na rynek tańszy sposób wysyłania pieniędzy na Ukrainę

28.06.2022, 10:30aktualizacja: 28.06.2022, 10:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Paysera
Paysera

Przebywający w Polsce Ukraińcy, od teraz będą mogli taniej wysyłać pieniądze swoim bliskim, pozostałym w ojczyźnie. Odbiorcy przekazu będą mogli go odebrać w gotówce, wkrótce po wysłaniu. Możliwość przesyłania i odbioru pieniędzy na Ukrainie pojawiła się dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą z branży realizowania płatności  Paysera i ukraińskim bankiem Globus Bank, mającym 150 oddziałów na Ukrainie. 

Jak stwierdza dyrektor generalny Paysera, Gintautas Mežetis, pomimo dużej liczby firm działających w obszarze międzynarodowych transferów pieniężnych, nadal znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego gracza. 

Obecnie, przekazy pieniężne do odbioru gotówką realizowane przez Paysera mogą być robione w EUR. Przy odbiorze przekazu w Globus Banku, odbiorca może poprosić o wymianę euro na hrywny według kursu wymiany obowiązującego w banku w danym dniu.

„Wykonanie przelewu na konto bankowe nie zawsze jest wygodne, a czasami wręcz niemożliwe. Przede wszystkim, 4 z 10 obywateli Ukrainy nie posiada konta w banku. Po wtóre, standardowy przelew z kraju UE do banku na Ukrainie może trwać do dwóch dni roboczych, a prowizja nałożona przez banki korespondentów może wynieść od 10 do 20 EUR. W związku z powyższym, przekazy pieniężne do odbioru gotówką stają się czasami jedynym wyjściem – pieniądze docierają do odbiorcy w zaledwie kilka minut i jest to tańsza opcja niż zwykły przelew. Symboliczny jest fakt, że pierwszym krokiem w naszej ekspansji na rynek przekazów pieniężnych stał się kraj, którego mieszkańcy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia finansowego od rodziny, znajomych i zwykłych ludzi dobrej woli z zagranicy” – konstatuje dyrektor generalny Paysera, Gintautas Mežetis.

Wiceprezes zarządu banku Globus Bank, Anna Dovgalskaya jest przekonana, że współpraca pomiędzy bankiem Globus Bank i Paysera będzie w 100% owocna. Podstawę współpracy stanowi silny zespół, wieloletnie doświadczenie w realizowaniu przelewów pieniężnych i niezmiernie ważna rzecz – ukierunkowanie na potrzeby klienta. Anna zauważa również, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, należy mieć na uwadze osoby, które musiały opuścić Ukrainę i z myślą o nich tworzyć łatwe, wiarygodne i tanie możliwości przekazu pieniędzy. Taka możliwość została właśnie wdrożona we współpracy z Paysera. Przelewy nadal stanowią ważny element w wachlarzu rozwiązań, a klienci sieci banków Globus Bank zawsze mogą otrzymać przelew w obcej walucie.

Przekazy pieniężne do odbioru gotówką mogą być realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej Paysera. W nadchodzących miesiącach, opcja ta powinna pojawić się również w aplikacji mobilnej. Przekazy pieniężne do odbioru gotówką na Ukrainę mogą realizować osoby fizyczne.

Według danych Banku Światowego, mieszkańcy Ukrainy w ubiegłym roku otrzymali z zagranicy przelewy o wartości 17 miliardów euro. W tym roku, z powodu kryzysu humanitarnego i gospodarczego, spowodowanych inwazją Rosji, prognozy Banku Światowego mówią o kolejnym 20% wzroście wartości wykonywanych przelewów i osiągnięciu rekordowych poziomów.

Ponad 60 000 Ukraińców posiada rachunek Paysera. Większość z nich dołączyła do grona klientów Paysera jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 roku. W pierwszych tygodniach wojny, Paysera otrzymywała tygodniowo 400-600 wniosków o założenie rachunku. 

Paysera jest instytucją pieniądza elektronicznego, a także jedną z najdłużej działających w krajach bałtyckich firm z branży technologii finansowych.

Źródło informacji: Paysera

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.06.2022, 10:30
Źródło informacji Paysera
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii