Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podpisane porozumienie zakończyło proces rozliczania umowy i określiło mechanizm dalszej współpracy w ramach obowiązującej gwarancji. Strony ustaliły sposób współpracy, która ma zapewnić jeszcze bardziej efektywne funkcjonowanie instalacji.
Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie przetwarza 100 tys. odpadów rocznie. Zakończone pod koniec 2019 roku postępowanie konkursowe ogłoszone przez PGE Energia Ciepła na dostawy odpadów do instalacji na rok 2020 spotkało się z bardzo dużym ogólnopolskim zainteresowaniem, potwierdzając, że jedna z najnowocześniejszych instalacji odpadów w Polsce jest niezbędnym elementem systemu gospodarki odpadami w kraju i że istnieje zapotrzebowanie na tego typu instalacje.
Zamknięcie procesu rozliczania z wykonawcą ma miejsce z równolegle rozpoczętym procesem wyboru w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych wykonawcy, Studium wykonalności dla zabudowy II linii technologicznej w ITPOE.
Termicznie przetworzone odpady w rzeszowskiej instalacji to przede wszystkim zmieszane odpady komunalne o kodzie 20 03 01, uzupełnione odpadami o kodzie 19 12 12, tzn. pozostałymi po sortowaniu frakcji selektywnie zebranej.
W okresie od czerwca 2018 roku do stycznia 2020 roku do ITPOE przyjęto w sumie 130 tys. ton odpadów komunalnych, z których wyprodukowano 213 tys. GJ ciepła i 67 tys. MWh energii elektrycznej. Dzięki funkcjonowaniu ITPOE nie tylko zaoszczędzono paliwa kopalne, które byłyby wykorzystane dla wytworzenia ww. ilości energii elektrycznej i ciepła, ale przede wszystkim osiągnięto cel ekologiczny, czyli ograniczono w znacznym stopniu w regionie ilość odpadów trafiających na składowisko.
Instalacja jest także ważnym ośrodkiem edukacyjnym. W ramach organizowanych przez PGE Energia Ciepła warsztatów i wycieczek oraz Dnia Otwartego w zeszłym roku odwiedziło ITPOE prawie 2000 osób. Podczas spotkań edukacyjnych PGE Energia Ciepła przekazuje wiedzę na temat kogeneracyjnego sposobu wytwarzania energii i ciepła, zagospodarowania odpadów komunalnych i buduje świadomość przyszłej odpowiedzialności za jakość powietrza i środowiska.
KONTAKT:
Agnieszka Dietrich
Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
tel. 606 945 485
e-mail: biuroprasowe.pgeec@gkpge.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.02.2020, 16:03 |
Źródło informacji | PGE Energia Ciepła |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |