Newsletter
 

PGNIG SA (42/2022) Uzgodnienie planu połączenia pomiędzy PGNiG S.A. a PKN ORLEN S.A. oraz ustalenie parytetu wymiany akcji w związku z tym połączeniem

29.07.2022, 08:34aktualizacja: 29.07.2022, 08:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 42/2022

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. ("PGNiG", "Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 16/2022 z dnia 16 marca 2022 r., raportu bieżącego nr 40/2021 z dnia 8 października 2021 r. oraz raportu bieżącego nr 18/2021 z dnia 12 maja 2021 r. informuje, że w dniu 29 lipca 2022 roku Spółka i Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. z siedzibą w Płocku ("PKN ORLEN") podpisały plan połączenia ("Plan Połączenia"). Plan Połączenia zakłada połączenie w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, to jest połączenie przez przejęcie PGNiG (spółka przejmowana) przez PKN ORLEN (spółka przejmująca), polegające na przeniesieniu całego majątku PGNiG na PKN ORLEN w zamian za akcje PKN ORLEN przyznawane akcjonariuszom Spółki ("Połączenie"). Przyznawane akcje będą akcjami nowej emisji, emitowanymi w drodze podwyższenia kapitału zakładowego PKN ORLEN ("Akcje Połączeniowe").

PKN ORLEN przeprowadzi ofertę publiczną Akcji Połączeniowych skierowaną do akcjonariuszy Spółki, na podstawie prospektu, po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 z dnia 14 czerwca 2017 roku w sprawie prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym oraz uchylenia dyrektywy 2003/71/WE (Dz. Urz. UE.L z 30 czerwca 2017 roku, Nr 168, str. 12, ze zm.).

Zgodnie z Planem Połączenia akcjonariuszom Spółki, w zamian za posiadane przez nich akcje Spółki, zostaną przyznane w związku z Połączeniem Akcje Połączeniowe w następującym stosunku: 0,0925 akcji PKN ORLEN : 1 akcja Spółki ("Parytet Wymiany Akcji"). Przez powyższe należy rozumieć, że w zamian za 1 (jedną) akcję Spółki akcjonariusze Spółki otrzymają 0,0925 Akcji Połączeniowej, przy czym liczba przyznanych Akcji Połączeniowych stanowić będzie liczbę naturalną, a w zamian za nieprzyznane ułamki Akcji Połączeniowych wynikające z zastosowania Parytetu Wymiany Akcji akcjonariusze Spółki otrzymają dopłaty na zasadach określonych w Planie Połączenia.

Plan Połączenia oraz inne dokumenty publikowane przez Spółkę w związku z Połączeniem będą dostępne na stronie internetowej Spółki pod adresem: https://pgnig.pl/relacje-inwestorskie/polaczenie-z-pkn-orlen.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.07.2022, 08:34
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ