Newsletter

Phoenix Tower International zakupi ponad 3200 masztów telefonii komórkowej od Cellnex Telecom we Francji

22.03.2022, 14:12aktualizacja: 22.03.2022, 14:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Phoenix Tower International
PR Newswire/Phoenix Tower International

BOCA RATON, Floryda, 21 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- Spółka Phoenix Tower International („PTI”) ogłosiła zawarcie ostatecznej umowy -- po uzyskaniu zgody of Francuskiego Urzędu Ochrony Konkurencji („FCA”) -- ze spółką Cellnex Telecom w sprawie nabycia 1226 obiektów sieci telekomunikacyjnej mieszczących się w gęsto zaludnionych regionach Francji, dodając sieć SFR, która staje się tym samym drugim co do wielkości operatorem infrastrukturalnym korzystającym z usług PTI we Francji. Jednocześnie, w ramach współpracy z Bouygues Telecom w ramach spółki joint venture, PTI planuje zakup 2000 obiektów mieszczących się w bardzo gęsto zaludnionych obszarach. Obie transakcje odnoszą się do kroków prawnych podjętych przez Francuski Urząd Ochrony Konkurencji, które są następstwem przejęcia przez Cellnex spółki Hivory w ubiegłym roku.

Uwzględniając aktualne transakcje i ogłoszony we wcześniejszym okresie program budowy realizowany z Bouygues Telecom, w nadchodzących latach PTI stanie się właścicielem i operatorem 5000 obiektów we Francji, co sprawi, że zajmie pozycję jednego z największych dostawców niezależnej infrastruktury łączności bezprzewodowej w kraju.

„Dzięki tym transakcjom i niedawnemu zwiększeniu liczby masztów we Francuskich Indiach Zachodnich, PTI rozszerza swoją obecność we Francji, stanowiącej jeden z najbardziej dynamicznych rynków usług telekomunikacyjnych w Europie. Rozwój PTI nadal będzie umożliwiać zwiększanie zasięgu dla wszystkich francuskich operatorów łączności bezprzewodowej w całym kraju. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy w ramach tej transakcji z profesjonalistami z Cellnex” - stwierdził Dagan Kasavana, dyrektor generalny PTI.

„Transakcje te nadal umacniają zaangażowanie spółki PTI we Francji i na rynku europejskim. Cieszymy się na umocnienie naszych relacji z Bouygues Telecom i rozszerzenie modelu niezależnych masztów we Francji, co stanie się katalizatorem zwiększenia zasięgu dla wszystkich operatorów” - powiedział Tim Culver, przewodniczący wykonawczy PTI.

Kancelarie Freshfields Bruckhaus Deringer i Natixis świadczyły usługi doradcze na rzecz PTI. Pracownicy kancelarii Herbert Smith Freehills zapewnili doradztwo na rzecz spółki Cellnex.

Phoenix Tower International

PTI, za pośrednictwem swoich podmiotów zależnych i z uwzględnieniem powyższych transakcji, będzie właścicielem i operatorem ponad 18000 masztów telefonii komórkowej w Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej i w regionie Karaibów. W Europie spółka PTI jest obecna w kilku krajach, w tym we Francji, Włoszech, w Irlandii, na Malcie i Cyprze.

Spółka Phoenix powstała w 2013 r. i od początku przyświecała jej misja zajęcia pozycji głównego dostawcy infrastruktury dla operatorów sieci bezprzewodowych na dynamicznie rozwijających się rynkach na całym świecie. Do inwestorów lokujących swój kapitał w spółce należą fundusze zarządzane przez Blackstone oraz członkowie kadry kierowniczej. Spółka PTI ma swoją siedzibę w Boca Raton, w stanie Floryda. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.phoenixintnl.com.

Cellnex Telecom

Cellnex zarządza ponad 130000 obiektami, obejmującymi planowane uruchomienie dodatkowych obiektów do 2030 roku - w Hiszpanii, we Włoszech, w Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Austrii, Danii, Szwecji i w Polsce. Działalność spółki Cellnex koncentruje się na czterech głównych obszarach: usługi infrastruktury telekomunikacyjnej, sieci przekazywania treści audiowizualnych, sieci dla służb bezpieczeństwa i służb ratunkowych oraz rozwiązania inteligentnej infrastruktury miejskiej wraz z usługami zarządzania. Spółka jest notowana na rynku ciągłym hiszpańskiej giełdy papierów wartościowych w indeksach IBEX 35 i EuroStoxx 100. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.cellnex.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1770422/horizontal_logo_new_V1_Logo.jpg

Źródło: Phoenix Tower International

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.03.2022, 14:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii