Newsletter

Pierwszy fotel gamingowy — czym kierować się przy wyborze

23.11.2022, 15:59aktualizacja: 23.11.2022, 16:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Imex Group
Imex Group
Przy ekscytującej sesji ulubionej gry zaczyna doskwierać ból krzyża? A może przestaje cieszyć tak samo, jak kiedyś wykonywana praca przed monitorem, bo coraz bardziej odczuwalny jest dyskomfort po około godzinnej pracy przy komputerze? Być może problem tkwi w typowym krześle biurowym podczas codziennej pracy i nadszedł najwyższy czas na zmianę? Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu fotela gamingowego – koniecznie przeczytaj artykuł.

Dla świadomych graczy, którzy w swojej karierze przetestowali nie jedno krzesło gamingowe, wybór nowego nie będzie zadaniem trudnym. Znając swoje predyspozycje, przyzwyczajenia i potrzeby wiedzą czego szukać. Dzisiejszy artykuł poświęcimy osobom, które poszukują swojego pierwszego fotela gamingowego.

Fotel gamingowy – poczuj się jak komfortowo

Szeroka gama foteli gamingowych dostępna na rynku wykonana jest zazwyczaj ze skóry ekologicznej lub materiału. Ekoskóra będzie dobrym wyborem dla osób z niższym budżetem na fotel gamingowy. Materiałowe krzesła natomiast zapewniają najwyższy poziom ,,oddychającego” siedziska. Największą popularnością cieszą się fotele z ekoskóry – zapewniają najlepszą korelację ceny do jakości. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na przeszycia, by fotel z ekoskóry był długoletnią inwestycją odpowiednie przeszycia i wstawki nie powodowodują zbyt szybkiego nagrzewania się – w szczególności w okresach letnich.

Uszyj fotel na miarę własnych potrzeb

Fotel gamingowy przede wszystkim powinien być wygodny – a to zapewnia jego wszechstronne możliwości regulacji i dopasowania parametrów do sylwetki gracza.

Fotele gamingowe muszą być funkcjonalne i użyteczne. Innymi słowy, powinny posiadać przynajmniej:

  • siedzisko oraz oparcia wykonane powinno być z pianki, która z jednej strony jest odporna na ugniatanie, z drugiej zapewnia trwałość użytkowania,
  • elementy dodatkowe – regulowane poduszki pod odcinek szyjny i lędźwiowy kręgosłupa to konieczność w fotelach gamingowych,
  • fotel rozkładany – kolejna cecha dobrego fotela. Gracze uwielbiają mieć możliwość rozłożenia krzesła do pozycji leżącej, często też korzystają z funkcji bujania. Poruszając kwestię ruchliwości foteli gamingowych zwróć uwagę na kółka – te powinny być wykonane z tworzywa nierysującego podłogi np. gumowe,
  • regulacja i kubełkowa konstrukcja – usiądź wygodnie i dostosuj poziom siedziska do własnych preferencji. Fotele gamingowe muszą być regulowane – minimum 10 centymetrów góra i dół, a kubełkowa konstrukcja powinna zapewniać stabilizację sylwetki,
  • wytrzymałe – bez względu na to, czy kupujesz fotel dla dziecka, czy dla osoby dorosłej – inwestycja powinna służyć Ci na kilka lat. Siłownik fotela powinien wytrzymać obciążenie do nawet 150 kg,
  • wsparcie dla gracza, czyli podłokietniki to kolejny istotny element dobrego fotela gamingowego. Podłokietniki powinny mieć możliwość swobodnej regulacji góra - dół oraz kąta ułożenia.

Powyższe parametry to standard w fotelach marki IMBA – posiadają wszystko, co potrzebne, aby godziny spędzone na graniu w najpopularniejsze gry były czystą przyjemnością a nie przegraną walką między innym użytkownikiem gry a własnym komfortem siedzenia.

Decydując się na zakup fotela gamingowego warto kierować się nie tylko ceną a solidnością producenta. Krzyczące okazje cenowe i designerskie wykonanie to nie wszystko. Warto znaleźć produkt, który posłuży na lata.

Źródło informacji: Imex Group

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.11.2022, 15:59
Źródło informacji Imex Group
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.