Newsletter

PKO Bank Polski zwycięzcą XVI Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich

23.03.2023, 15:58aktualizacja: 23.03.2023, 16:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w XVI edycji Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Na pozycję lidera zestawienia PKO BP awansował z drugiego miejsca, które zajął w ubiegłym roku.

Podstawą rankingu jest badanie ankietowe wśród firm zrzeszonych w PZFD. We współpracy z PKO Bankiem Polskim ankietowani docenili przede wszystkim korzystne warunki w zakresie finansowania oraz obsługi inwestycji deweloperskich. Pod uwagę brane były także takie kryteria, jak: szybkość podejmowania decyzji, wysoka kultura organizacji oraz skuteczna budowa partnerskich relacji na linii bank-deweloper.

„Zwycięstwo w Rankingu Banków PZFD to wyjątkowe wyróżnienie, które świadczy o zaufaniu jakim darzą nas klienci realizujący inwestycje budowlane. Jesteśmy dla deweloperów pewnym i elastycznym partnerem w biznesie, który reaguje na zmiany otoczenia oraz potrzeby klientów, oferując przy tym atrakcyjne warunki finansowania i zapewniając kompleksową obsługę” - mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes zarządu PKO BP.

Jak zaznaczył bycie liderem to jednocześnie motywacja do dalszej pracy nad rozwojem produktów i usług dedykowanych tej szczególnej grupie klientów oraz utrzymania najwyższych standardów, które pozwolą PKO BP tryumfować również w kolejnych edycjach. „Na efektywność współpracy z deweloperami oczywiście wpływają pracownicy banku, którym dziękuję za zaangażowanie” - podkreśla Kopyrski.

Celem Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich jest wyróżnienie tych banków, które prezentują w swym działaniu dobre praktyki rynkowe i partnerskie podejście do współpracy z deweloperami. Firmy zrzeszone w Związku oceniają m.in. zadowolenie ze współpracy z danym bankiem oraz warunki bankowe, na których pobierają finansowanie dla realizacji inwestycji.

Wartość aktywów PKO BP wynosi 431 mld zł. W roku 2022 bank wypracował 3,3 mld zł zysku netto. Obsługuje 11,7 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów rynku, osiąga najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Stale rozwija narzędzia cyfrowe, w tym aplikację IKO, z której aktywnie korzysta 7,3 mln klientów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.03.2023, 15:58
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii