Newsletter

Biznes i finanse

PKO Leasing i Masterlease załatwią dopłatę do leasingu pojazdów elektrycznych

21.12.2021, 10:00aktualizacja: 21.12.2021, 10:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PKO BP (1)
Fot. PKO BP (1)
PKO Leasing i Masterlease podpisały z Bankiem Ochrony Środowiska umowę dotyczącą realizacji rządowego programu „Mój elektryk”. Dzięki temu od stycznia 2022 r. będzie można uzyskać dopłatę do kosztów leasingu i wynajmu długoterminowego nowych aut osobowych oraz dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Z początkiem 2022 r. rusza przyjmowanie wniosków do programu „Mój elektryk”. W ramach programu PKO Leasing oferuje klientom biznesowym uzyskanie dotacji do leasingu pojazdów elektrycznych, znacznie pomniejszających miesięczną ratę leasingową. Masterlease dodatkowo umożliwi nabycie pojazdu elektrycznego z dofinansowaniem również klientom indywidualnym.

„Sektor MŚP napędza rozwój zielonej motoryzacji na rodzimym rynku. To bardzo ważny sygnał dla firm leasingowych i CFM (ang. Car Fleet Management - zarządzanie flotą), które powinny wskazywać klientom zalety ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań w motoryzacji, proponować im dopasowaną ofertę finansowania, a także dodatkowe możliwości wsparcia, w tym wypadku rządowego” - przekonuje Paweł Pach, prezes PKO Leasing.

Dane z raportu „Floty pojazdów kluczem do elektromobilności”, opracowanego przez PKO Leasing we współpracy z Masterlease i Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alernatywnych (PSPA), pokazują, że 90 proc. przedsiębiorców chce finansować pojazdy elektryczne w ramach leasingu i wynajmu długoterminowego, zamiast kupować je za gotówkę.

„Elektryfikacją transportu w Polsce interesują się przede wszystkim przedsiębiorstwa i to w tym segmencie spodziewamy się największego ruchu. Jesteśmy na to przygotowani, bo finansowanie i obsługa flot samochodowych w korporacjach i sektorze MŚP to od lat trzon naszej działalności - zaznacza Tomasz Jabłoński, prezes Masterlease.

Budżet programu „Mój elektryk” na lata 2021-2026 wynosi 700 mln zł, z czego 500 mln zł w ciągu 5 lat dofinansuje nabycie ok. 35 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym w leasingu oraz wynajmie długoterminowym.

Auta elektryczne będą dostępne od ręki na wspólnej platformie PKO Leasing i Masterlease - Automarket.pl. Oferta obejmie kilkudziesięciu dealerów różnych marek, a liczba aut będzie sukcesywnie zwiększana.

Dodatkowo w ofercie PKO Leasing i Masterlease, będzie wkrótce możliwe nabycie ładowarki EV z dofinansowaniem.

Wysokość przyznanej dotacji w ramach programu „Mój elektryk” zależy od tego, czy wnioskodawca jest przedsiębiorcą, czy osobą fizyczną (z Kartą Dużej Rodziny lub bez niej). Pozostałe kryteria dotyczą rodzaju, wartości i rocznego przebiegu pojazdu.

Firmy mogą uzyskać dofinansowanie do 27 tys. zł na samochód osobowy, jeśli spełnione zostaną dwa warunki: maksymalna cena pojazdu nie przekroczy 225 tys. zł oraz wnioskodawca zadeklaruje min. 15 tys. km rocznego przebiegu. Natomiast w przypadku braku deklaracji dot. przebiegu kwota dotacji wyniesie 18750 zł.

Dofinansowanie dla samochodów dostawczych sięga od 50 do 70 tys. zł, w zależności od zadeklarowanego przebiegu.

PKO Leasing i Masterlease oferują przedsiębiorcom zainteresowanym uzyskaniem dotacji w ramach programu „Mój elektryk” załatwienie wszelkich formalności.

„Wprowadzamy zasadę >>jednego okienka<<. Po naszej stronie leży dopełnienie formalności i kontakt z operatorem programu - Bankiem Ochrony Środowiska, a przyznana dotacja zostanie rozdystrybuowana przy pomocy firmy leasingowej” - wyjaśnia Maciej Matelski, dyrektor Biura Kompetencji ds. Rynku Samochodów Osobowych PKO Leasing.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.12.2021, 10:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ