Newsletter

Biznes i finanse

Po modernizacji o wartości 45 mln USD PARKROYAL COLLECTION Marina Bay został gruntownie przekształcony w pierwszy singapurski „ogród w hotelu”

04.08.2021, 12:05aktualizacja: 04.08.2021, 12:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, Singapore
Fot. PR Newswire/PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, Singapore

SINGAPUR, 4 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Po remoncie wycenianym na 45 milionów dolarów, hotel PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, należący do grupy Pan Pacific Hotels Group, został ostatecznie przeobrażony w pierwszy singapurski „ogród w hotelu”, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych i innowacyjnych obiektów w kraju.

Melvin Lim, dyrektor generalny PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, powiedział: „Marka PARKROYAL COLLECTION została wykreowana z myślą o promowaniu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego stylu życia, wspieraniu ikon architektury i wzornictwa, a także dbałości o dobre samopoczucie i styl życia. Rozważając nasze liczne inicjatywy i osiągnięcia, z pewnością udało nam się wznieść te wartości na wyższy poziom”.

Ciekawostki:

IMPONUJĄCE WZORNICTWO

· Hotel posiada największe w Azji Południowo-Wschodniej wewnętrzne przeszklone Atrium, 21-piętrowy projekt architektoniczny, który tchnie poczuciem miejskiej wspaniałości i nieskrępowanej oryginalności neofuturystycznego architekta Johna Portmana.

· „Orchidea”, wisząca rzeźba kwiatowa w atrium, została umieszczona tam w 1986 roku przez słynnego amerykańskiego rzeźbiarza Richarda Lippolda. Podobno wyglądem przypomina ona zbiór monet wpadających w zaciśnięte dłonie, symbolizując dobrobyt hotelu.

· 13-metrowa zielona ściana w lobby autorstwa FDAT, z abstrakcyjnymi motywami chmur i gór, przywodzi na myśl tradycyjne chińskie malarstwo pejzażowe.

· W holu podziwiać można dwie ogromne rzeźby z drewna sandałowego przedstawiające starożytnych chińskich filozofów: Li Bai i Konfucjusza. Posągi te pochodzą z lat 80. i są dziełem znanego tajwańskiego rzeźbiarza Ju Minga.

· W hotelu znajduje się ponad 2400 roślin, drzew, krzewów i roślin okrywowych reprezentujących ponad 60 różnych gatunków. Ogólny projekt krajobrazu integruje rośliny z wnętrzem hotelu, tworząc wyraźne wrażenie warstwowego, zielonego lasu. Spacerując po podniebnym moście, można przenieść się ponad koronę lasu, otoczoną pawilonami nawiązującymi do wizerunku ptasich gniazd umieszczonych w koronach drzew.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

· Podczas dziewięciomiesięcznej transformacji ikoniczna konstrukcja budynku hotelu została zachowana, dzięki czemu w trakcie budowy uniknięto emisji ponad 51300 ton dwutlenku węgla - co odpowiada wycięciu 8,7 miliona drzew lub zniszczeniu obszaru większego niż wszystkie rezerwaty przyrody w Singapurze.

· Na terenie hotelowej miejskiej farmy uprawia się ponad 60 odmian owoców, warzyw, ziół i jadalnych kwiatów, które stanowią podstawę koncepcji „z gospodarstwa na stół” w hotelowych restauracjach, barach i salonach spa.

ZDROWIE I STYL ŻYCIA

· Skyline Hotel to kompleks pomieszczeń, w skład którego wchodzą COLLECTION Club Lounge, Skyline Bar, The Green Space - wielofunkcyjna otwarta przestrzeń z widokiem na panoramę miasta i Marina Bay, popularna wśród miłośników jogi na świeżym powietrzu - a także 25-metrowy basen z wodą mineralną, który nocą rozświetlany jest 1380 światłowodami.

Ceny pokoi zaczynają się od S$228++ za osobę. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.panpacific.com/marinabay.

Aby uzyskać dostęp do dokumentu „A Collection of Eclectic Facts” i broszury informacyjnej hotelu należy kliknąć tutaj.

Aby uzyskać dostęp do wirtualnego spaceru, należy kliknąć tutaj i tutaj, aby uzyskać dostęp do najwyższej jakości zdjęć hotelu.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1582998/PARKROYAL_COLLECTION_Marina_Bay_Logo.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1582999/PARKROYAL_COLLECTION_Marina_Bay_Singapore.jpg

Źródło: PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, Singapore

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.08.2021, 12:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ