Newsletter

Podczas niemieckiej wystawy The Battery Show 2023 spółka EVE Energy prezentuje pojazdy zasilane energią z nowych źródeł

12.06.2023, 10:04aktualizacja: 12.06.2023, 10:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ EVE Energy Co., Ltd
PR Newswire/ EVE Energy Co., Ltd

STUTTGART, Niemcy, 12 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ -- Produkty firmy EVE Energy Co., Ltd. (EVE Energy), czołowego producenta akumulatorów litowo-jonowych oraz dostawcy rozwiązań w dziedzinie składowania energii, święciły tryumfy podczas europejskiej wystawy The Battery Show Europe 2023, która odbyła się w niemieckim Stuttgarcie w dniach 23-25 maja 2023 r. To wydarzenie cieszące się niezwykłym uznaniem międzynarodowej branży akumulatorowej zgromadziło ponad 770 wystawców i ponad 10 000 uczestników.

Pełna, interaktywna wersja relacji opublikowanej przez Multichannel News Release jest dostępna pod adresem: https://www.multivu.com/players/English/9175851-eve-energy-showcases-new-energy-vehicles-solutions-battery-show-2023-germany/ 

Na wystawie odbywającej się podczas tego wydarzenia spółka EVE Energy zaprezentowała akumulatorowe magazyny energii, systemy BMS, ogniwa, moduły i systemy akumulatorowe nie tylko spełniające wymagania podyktowane ich stosowaniem w różnych scenariuszach oraz stanowiące lepsze źródło zasilania różnych modeli pojazdów, ale też stanowiące odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów.

Podczas wystawy klienci współpracujący ze spółką EVE Energy, między innymi BMW, Daimler, Bosch oraz inne podmioty, gościli własnych ekspertów i czołowych przedstawicieli, którzy osobiście odwiedzili stanowisko wystawiennicze spółki EVE Energy. Goście uczestniczyli w rozmowach z personelem technicznym i sprzedażowym, podczas których wyrażali duże uznanie dla produktów spółki.

Jedną z głównych atrakcji wystawy były zaprezentowane przez spółkę EVE Energy duże akumulatory cylindryczne oraz systemy akumulatorowe „π”. Duże akumulatory cylindryczne o niezwykle szybkim cyklu ładowania łączą w sobie wysoką klasę energetyczną i niską masę. Dzięki niskiej oporności wewnętrznej i wysokiej mocy ich konstrukcja spełnia wymagania modeli HEV i BEV oraz oferuje potężne źródło mocy. Niedawno spółka EVE Energy poinformowała o rozpoczęciu budowy zakładu w węgierskim Debreczynie, który będzie prowadził produkcję dużych akumulatorów cylindrycznych na skalę masową.

Oprócz dużych akumulatorów cylindrycznych spółka zaprezentowała również takie produkty jak xHEV, Prismatic Stacked oraz systemy akumulatorowe o niskim napięciu 12V i 48V. Produkty te oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, wysoką jakość oraz niezawodność i można je stosować w szerokiej gamie modeli pojazdów zasilanych zieloną energią.

  • Produkty Prismatic Stacked charakteryzują się przewagą zarówno pod względem produkcji jak i wydajności, w pełni wykorzystują przestrzeń wewnętrzną ogniw, oferują energię o wyższej gęstości, charakteryzują się bardziej stabilną strukturą wewnętrzną oraz większym bezpieczeństwem tak w przypadku samochodów osobowych, jak i komercyjnych.
  • Ogromnym zainteresowaniem cieszył się podczas wystawy długo wyczekiwany system akumulatorowy „π”. System oparto na technologii chłodzenia cieczą na trójwymiarowej powierzchni w kształcie litery π umożliwiającej naładowanie akumulatora zaledwie w 9 minut. Dzięki technologii chłodzenia cieczą kanały przewodzące ciepło można było umieścić u góry oraz po lewej i prawej stronie ogniwa, co pozwoliło na trójwymiarowe rozprowadzenie ciepła i rozwiązanie problemu z szybkim ładowaniem. Technologia integracji CTP pozwoliła na zastosowanie wysoko wydajnych tworzyw kompozytowych i spoiw oraz zmniejszenie masy o 10%, co przełożyło się na zminiaturyzowanie systemu, jego mniejszą masę i większą wydajność w przeliczeniu na przejechane kilometry. To z kolei eliminuje konieczność częstego ładowania pojazdu oraz przyczynia się do zmniejszenia jego masy, a także obniżenia kosztów eksploatacji.
  • System akumulatorów o napięciu 12V rozwiązuje problemy występujące w przypadku akumulatorów ołowiowo-kwasowych i doskonale sprawdza się podczas eksploatacji w niskich i wysokich temperaturach oraz charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Jest kompatybilny z różnymi modelami pojazdów, w tym SUV-ami, vanami, sedanami i coupe, pozwalając na oszczędności w niemal każdym segmencie rynku motoryzacyjnego. System akumulatorowy o napięciu 48V oparto na technologii zintegrowanego chłodzenia cieczą i równoważenia skrajnych wartości temperaturowych, co przekłada się na wysokie osiągi pojazdu.
  • Uwagę wielu odwiedzających przyciągnęły również oferowane przez spółkę EVE Energy akumulatory pryzmatyczne LFP stosowane w pojazdach komercyjnych, systemy BMS oraz standardowe systemy akumulatorowe stosowane w pojazdach komercyjnych. Spółka nawiązała w ostatnich latach ścisłą współpracę z wiodącymi w kraju producentami pojazdów komercyjnych, a jej produkty są szeroko stosowane w pojazdach flotowych, osobowych, ciężarowych oraz innych. W przyszłości spółka EVE Energy zamierza globalizować prowadzoną działalność oraz nawiązać współpracę i partnerstwo z klientami międzynarodowymi. Nowatorskie i niezawodne produkty spółki potwierdzają jej zaangażowanie w oferowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonej i wydajnej energii.

Spółka EVE Energy udowodniła słuszność decyzji o rozszerzeniu prowadzonej działalności o zagranicę, swoją przewagę technologiczną oraz chęć nawiązywania harmonijnej współpracy. Spółka EVE Energy dokłada wszelkich starań, aby wnieść wkład w elektryfikację i transformację energetyczną światowego przemysłu motoryzacyjnego.

EVE Energy

Spółka EVE Energy, założona w 2001 r. i od 2009 r. notowana na giełdzie w Shenzhen jest podmiotem liczącym się na rynku globalnym, który oferuje kluczowe technologie i kompleksowe rozwiązania w zakresie konsumenckich i komercyjnych systemów akumulatorowych opartych w szczególności na internecie rzeczy i energii. Dziś spółka EVE Energy prowadzi instytut badawczy zatrudniający 60 naukowców ze stopniem doktora oraz ponad 4100 inżynierów różnych dziedzin badawczo-rozwojowych, w tym materiałoznawstwa, elektrochemii, projektowania konstrukcji i obwodów elektronicznych, w Chinach uzyskała ponad 5900 patentów. Spółka wdrożyła plan redukcji emisji dwutlenku węgla oraz podjęła szereg działań na rzecz niskoemisyjności korzystania z energii, procesu produkcji, łańcucha dostaw oraz zarządzania zasobami, otrzymała tytuł „Krajowej zielonej fabryki”. Spółka EVE Energy ciągle doskonali technologię BIM, która pozwoli na przekazanie rzetelnych i dokładnych danych dotyczących zarządzania projektami, zaoszczędzenie łącznie 2533 ton węgla oraz ograniczenie emisji CO2 o 16 000 ton rocznie.

Więcej informacji o spółce EVE Energy, można uzyskać na jej oficjalnej stronie internetowej https://www.evebattery.com/en.

Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/2091800/Video.mp4 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2091795/Alex.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2091796/Lexy.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2091797/Site.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2091794/Alex_and_attendees.jpg 

Źródło: EVE Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.06.2023, 10:04
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ