Newsletter

Podczas targów Intersolar 2024 firma Sigenergy przechodzi od produktów dla gospodarstw domowych do oferty skierowanej dla segmentu komercyjnego i przemysłowego

20.06.2024, 11:06aktualizacja: 20.06.2024, 11:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Sigenergy Technology Co., Ltd.
PR Newswire/Sigenergy Technology Co., Ltd.

MONACHIUM, 20 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- Rok po pomyślnym wprowadzeniu na rynek rozwiązania SigenStor przeznaczonego dla gospodarstw domowych podczas targów Intersolar/ees 2023, w ramach tegorocznej imprezy firma Sigenergy, wiodący innowator w dziedzinie energii, zaprezentuje kompleksową ofertę produktów zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych na stoisku B1.579.

Przeznaczony dla gospodarstw domowych model SigenStor, wprowadzony na rynek w 2023 r., to system magazynowania energii 5 w 1, który integruje energię słoneczną, magazynowanie i ładowanie pojazdów elektrycznych. Właściciele domów mogą wybrać baterie o mocy 5 kWh lub 8 kWh, aby skonfigurować system, zyskując możliwość elastycznej konfiguracji do 48 kWh EES. System obsługuje również dynamiczne taryfy energii elektrycznej i usługi VPP. Jest to pierwszy system magazynowania energii, który integruje szybkie ładowanie DC. Z myślą o pojazdach elektrycznych NIO SigenStor umożliwia dwukierunkowe ładowanie i rozładowywanie na terenie całych Chin. Sigenergy prowadzi obecnie rozmowy z producentami samochodów z Unii Europejskiej w celu przetestowania możliwości ładowania w modelu V2X.

Firma Sigenergy otrzymała niedawno prestiżową nagrodę Red Dot Design Award za opracowany system ładowania AC: Sigen EV AC Charger, z kolei model SigenStor został nominowany do tegorocznej nagrody THE Smarter E AWARD.

SigenStor jest doskonałą opcją dla mniejszych projektów z segmentu komercyjnego i przemysłowego. Dzięki modułowej konstrukcji SigenStor umożliwia zainstalowanie od 1 do 6 baterii, zapewniając do 48 kWh EES (8 kWh na jeden zestaw baterii). Przy równoległym połączeniu maksymalnie 20 SigenStorów, rozwiązanie może zapewnić do 960 kWh pojemności baterii. Model SigenStor został zastosowany w wielu projektach na całym świecie, dowodząc swoich korzyści w różnych scenariuszach użytkowania, takich jak winiarnie, warsztaty, domy opieki i magazyny.

Model SigenStack, który stanowi nowe rozwiązanie z zakresu magazynowania energii Sigenergy dla segmentu komercyjnego i przemysłowego, pozwala zastosować koncepcję SigenStor w większych projektach komercyjnych i przemysłowych. Składa się on z hybrydowego falownika i zestawu baterii. Oferta falowników oferuje różne zakresy mocy, w tym 50 kW, 60 kW, 80 kW, 100 kW i 110 kW, wszystkie gotowe do podłączenia do baterii. Jest to najmniejszy i najbardziej kompaktowy falownik hybrydowy o mocy 110 kW, oferujący łatwy transport i instalację. Zgodnie z filozofią Sigenergy produkt charakteryzuje się w pełni modułową konstrukcją, a każdy moduł baterii oferuje moc 10,75 kWh, co pozwala na instalację 4-7 baterii w jednym magazynie. Używając kilku magazynów, pojedynczy falownik można podłączyć do 21 modułów baterii, aby zapewnić łączną moc 225 kWh. W ten sposób szereg falowników i systemów magazynowania energii można połączyć ze sobą w ramach elastycznej rozbudowy, na potrzeby projektów o mocy wielu megawatów.

Dzięki elastycznej koncepcji projektu i wysokiemu stopniowi ochrony IP66, zarówno SigenStor, jak i nowo wprowadzony model SigenStack mogą być instalowane niemal wszędzie: wewnątrz, na zewnątrz, na dachu, w korytarzu. Integrując Sigen Energy Gateway, SigenStor może być wykorzystywany we wszystkich scenariuszach, z uwzględnieniem przyłącza do sieci, w tym mikrosieci, a także poza siecią.

Firma Sigenergy zachęca do odwiedzenia swojego stoiska B1.579 podczas Intersolar 2024, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach i pionierskich rozwiązaniach zarówno dla komercyjnych, jak i domowych magazynów energii.

Sigenergy

Firma Sigenergy, założona w 2022 r. przez pioniera branży Tony'ego Xu, koncentruje się na opracowywaniu najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych dla domu i biznesu, oferując szereg produktów - począwszy od systemów magazynowania energii po falowniki solarne i ładowarki do pojazdów elektrycznych. Światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy Sigenergy, składający się z setek najlepszych ekspertów w branży, podziela wizję uczynienia świata bardziej ekologicznym poprzez ciągłe innowacje. Dzięki globalnej sprzedaży i usługom firma Sigenergy chce stać się najbardziej zaufanym partnerem swoich klientów w ich podróży ku zrównoważonej przyszłości.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2442696/Sigenergy_showcases_latest_offerings_Booth_B1_579_Intersolar.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2442697/Sigenergy_presents_a_comprehensive_portfolio_residential_commercial_applications_Intersolar.jpg 

Źródło: Sigenergy Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.06.2024, 11:06
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ