Newsletter

Podczas wydarzenia NEV Day firma GWM zaprezentowała Hi4 - nowej generacji platformę samochodów e-hybrydowych z napędem na cztery koła

15.03.2023, 08:36aktualizacja: 15.03.2023, 08:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BAODING, Chiny, 14 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma GWM, czołowy chiński producent samochodów, zaprezentowała podczas zorganizowanego przez nią wydarzenia Intelligent NEV Day najnowszą platformę pojazdów hybrydowych - Hi4 (inteligentne hybrydy z napędem na cztery koła). Zastosowano w niej bazującą na rozwiązaniach z pojazdów elektrycznych technologię układu napędowego, która optymalizuje wydajność jazdy przy każdych warunkach drogowych i w każdym scenariuszu użytkowania.

GWM stale rozbudowuje swoje struktury odpowiedzialne za tworzenie inteligentnych i energetycznie nowoczesnych rozwiązań, dysponując pełnym łańcuchem branżowym, w ramach którego powstają architektura hybrydowa, baterie, rozwiązania w zakresie energii z wodoru, technologia napędu energetycznego oraz inteligentne kabiny, układy kierowania i podwozia.

Platforma Hi4 obejmuje dwa układy napędowe o maksymalnej mocy 340 kW dla modeli w klasie A-C. E-hybrydowy układ napędowy osiąga wydajność cieplną na najwyższym w branży poziomie 41,5% dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu zapłonowego, wtrysku bezpośredniego pod wysokim ciśnieniem oraz technologii niskociśnieniowej recyrkulacji spalin. Ponadto platforma Hi4 bazuje na inteligentnej strategii zarządzania energią i jej kontrolowania, co pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności roboczej, a także zwiększenie efektywności energetycznej pojazdu o ok. 8% w stosunku do tradycyjnych systemów zarządzania energią.

Pojazdy z platformy Hi4 pozwalają przejechać dystans ponad 100 km na samej energii elektrycznej dzięki pojemnemu akumulatorowi, w którym zastosowano zaawansowaną technologię litowo-jonową zapewniającą długotrwałą moc. Wydajność ładowania osiąga poziom 97%, a naładowanie akumulatora z 30% do 80% w temperaturze otoczenia zajmuje poniżej 30 minut dzięki technologii ładowania wysokonapięciowego i inteligentnemu systemowi zarządzania ładowaniem.

Platforma Hi4 to również trzy przełomowe rozwiązania w technologii hybrydowej, w tym nowa architektura e-hybrydowa, która poszerza zakres scenariuszy użytkowania, nowa technologia sterowania dynamicznego bazująca na czujnikach o milisekundowej precyzji, a także nowe sprzęgło elektromagnetyczne, które podnosi parametry robocze pojazdu.

Nowa architektura e-hybrydowa oparta jest na „nowej konstrukcji” hybrydowej z trzema źródłami mocy oraz dwoma silnikami elektrycznymi o rozkładzie dwuosiowym. Jest to hybryda równoległa z napędem na cztery koła, która zapewnia dodatkowe scenariusze użytkowania zarówno w warunkach miejskich, jak i w terenie.

Stworzony przez GWM inteligentny układ sterowania wektorowego momentem obrotowym (iTVC - intelligent Torque Vectoring Control) to nowa technologia sterowania dynamicznego, dzięki której czujniki wykrywają prędkość z milisekundową precyzją na podstawie obrotów silnika. Układ GWM iTVC zapewnia dynamiczny rozkład i regulację momentu obrotowego pomiędzy osią przednią i tylną w ciągu milisekund, skutecznie zapobiegając poślizgowi na nawierzchniach o niskiej przyczepności oraz stabilizując tor jazdy i zwiększając jej bezpieczeństwo na zakrętach.

Elektromechaniczne sprzęgło zbudowane jest z dwóch jednostek obejmujących niemal cały zakres prędkości silnika, spełniając potrzeby kierowców w różnych scenariuszach użytkowania.

„Platforma Hi4 to wysokie osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Co więcej, nowatorski podwójny silnik i funkcja sterowania dwuosiowego zapewniają stabilizację toru jazdy i zwiększają jej bezpieczeństwo na zakrętach” - powiedział dyrektor techniczny ds. układu napędowego.

Stworzona przez GWM platforma Hi4 zrewolucjonizuje rynek SUV-ów hybrydowych dzięki niezrównanemu połączeniu parametrów, bezpieczeństwa i wydajności - jest to mądry wybór dla najbardziej wymagających kierowców.

Materiał filmowy – https://mma.prnewswire.com/media/2032411/0314____2.mp4 

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.03.2023, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ