Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wskaźniki przychodów są jednoznaczne. W 2022 roku, w przypadku hoteli Arche, wzrosły o 30 proc. w porównaniu z rokiem 2019.
„Obserwujemy, że potrzeba bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem i budowanie relacji stają się coraz bardziej istotne. Mieliśmy dużo konferencji oraz integracji firmowych” – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.
Ponadto, po trudnych miesiącach pandemii, ludzie coraz częściej uciekają na wieś, szukając zieleni i możliwości obcowania z przyrodą. Dominowały wyjazdy okołoweekendowe do lokalizacji podmiejskich: Łochowa, Żnina, Janowa Podlaskiego. Ale nie tylko.
„Rekordowe obłożenie notowały miejskie hotele warszawskie, z uwagi na odbywające się w stolicy wydarzenia biznesowe, konferencje, zjazdy, sympozja, szkolenia oraz kulturalne – m.in. koncerty. To był wyjątkowy rok pod tym względem” – ocenia Władysław Grochowski.
Ważnym elementem działalności Grupy Arche w 2022 roku była pomoc uchodźcom z Ukrainy. „Z potrzeby serca i w naturalnym odruchu chęci niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie, już pierwszego dnia wojny otworzyliśmy nasze 16 hoteli dla uchodźców z Ukrainy. Powołany sztab kryzysowy rozlokowywał rodziny, starszych, dzieci z domów dziecka, organizowaliśmy transporty. Do dzisiaj około 2,5 tys. ludzi przebywa w naszych obiektach i Fundacja Leny Grochowskiej przysposabia ich do życia w Polsce” – opowiada prezes Grupy Arche.
W marcu 2022 roku Grupa Arche opatentowała również System Arche®. „Jako jedyni na rynku dzielimy się co miesiąc z inwestorami całym zyskiem wypracowanym przez hotel i oferowane w nim usługi: noclegi, szkolenia, gastronomię itp. Stanowimy rodzinę Arche, której zależy na tym, żeby właściciel pokoju hotelowego zarabiał nawet 17 proc. zysku od ceny zakupu lokalu, jak to ma miejsce w ostatnich miesiącach” – zaznacza prezes Grochowski.
Firma pracuje obecnie nad nowym systemem inwestowania, który pozwoli czerpać zyski z inwestycji o mniejszym kalibrze niż zakup całego hotelowego apartamentu.
Polacy znowu podróżują: podsumowanie roku 2022 w hotelarstwie – webinar, już 13 grudnia o 13.15. Transmisja: https://pap-mediaroom.pl
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.12.2022, 16:35 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nagroda główna dla HEUTHES w rankingu IT@BANK2024
Firma HEUTHES po raz pierwszy w historii swojej działalności zwyciężyła w prestiżowym rankingu głównym IT@BANK organizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK. Tym samym w tegorocznej, dziewiętnastej edycji rankingu firma uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej firmy IT. Warto podkreślić, iż nagrodę firma HEUTHES zdobyła w jubileuszowym roku 35-lecia istnienia.- 22.11.2024, 11:09
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA PAP
W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.- 22.11.2024, 10:56
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Andersen rozszerza globalną ofertę usług wyceny w 10 krajach Azji i Pacyfiku
- 22.11.2024, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire