Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jacek W. Kulig współtworzył, w 2003 roku, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, a pięć lat później był jednym z inicjatorów utworzenia European Association for ETICS. Od wyborów, które odbyły się 15.12.2020 r., będzie stał na jego czele, jako pierwszy prezes Zarządu EAE z Europy Środkowo-Wschodniej. Wybór polskiego eksperta to ważne wydarzenie dla całego, krajowego sektora ETICS.
„Polska branża ociepleń rozwinęła się w imponującym tempie – ocenia Jacek W. Kulig. – Obecnie nasz rynek jest największy w Europie, a jego potencjał wciąż rośnie. Nie mówię tu wyłącznie o wartości mierzonej możliwościami inwestycyjnymi, ale przede wszystkim o wysokich kompetencjach naszych specjalistów z dziedziny ETICS, dzięki którym Polska jest dziś ważnym miejscem transformacji systemów ociepleń. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, ich maksymalnie wysoką jakością i bezpieczeństwem, jesteśmy też poligonem zdobywania kwalifikacji dla wykonawców, nie tylko z Polski, którzy realizują później zlecenia na terenie całej Europy. Z jednej strony nakłada to na nas wielką odpowiedzialność, z drugiej, nasz merytoryczny potencjał daje realne szanse wpływu na rozwój branży w pożądanym zarówno przez konsumentów, producentów, jak i rosnące wymagania środowiskowe, kierunku. Mamy w Polsce specjalistów światowej skali - to naukowcy, technolodzy, eksperci pracujący w firmach sektora chemii budowlanej. Zamierzam mocno korzystać z ogromnego potencjału ich wiedzy i doświadczenia w pracy na europejskim forum” - mówi Jacek W. Kulig, nowo wybrany prezes Zarządu European Association for ETICS (EAE).
„Wybór Jacka Kuliga to świetna wiadomość dla nas wszystkich z wielu powodów. Kandydaturę Jacka na szefa EAE poparły jednogłośnie wszystkie kraje, doceniając aktywność kandydata na arenie międzynarodowej oraz dokonania polskiej branży ociepleniowej – wyjaśnia dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. – Organizacje branżowe na poziomie europejskim są ważnym elementem stanowienia prawa gospodarczego, adaptują one swoje strategie reprezentacji interesów do szybko zmieniających się warunków otoczenia zewnętrznego oraz prowadzą działalność lobbingową na forum Unii Europejskiej. I na wybór Polaka na szefa ważnej europejskiej organizacji branżowej należy patrzeć także z takiej perspektywy. To wyjątkowo ważne dzisiaj ze względu na sytuację krajową, gdzie o bycie i rozwoju branży decyzje zapadają w pośpiechu, często bez należytych konsultacji z przemysłem. A przecież przed budownictwem stoją wielkie wyzwania związane z koniecznością redukcji emisji gazów cieplarnianych i tworzenia gospodarki o obiegi zamkniętym” – dodaje Jacek Michalak.
Nowy prezes Zarządu EAE deklaruje chęć kontynuowania dotychczasowej linii działania europejskiej organizacji, skupiającej się na podnoszeniu standardów jakości, wykonawstwa oraz wysokiej rangi aspektu środowiskowego systemów ociepleń.
KONTAKT:
Magdalena Wrona
Dyr. ds. Organizacji i PR
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
e-mail: m.wrona@systemyocieplen.pl
tel. +48 602 661 335
Źródło informacji: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.12.2020, 09:25 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PSG otrzymała z UE 172 mln zł na realizację największej od 30 lat gazowej inwestycji w Łódzkiem
5 lutego w siedzibie Muzeum Okręgowego w Sieradzu odbyło się uroczyste wydarzenie z okazji podpisania umowy przez Polską Spółkę Gazownictwa z Instytutem Nafty i Gazu - Państwowym Instytutem Badawczym, która zapewnia dofinansowanie budowy gazociągu wysokiego ciśnienia Kalisz - Sieradz. Całkowita wartość inwestycji wynosi 227 mln zł netto, a unijne dofinansowanie wyniesie 76 proc. kosztów budowy. To największa inwestycja realizowana przez PSG w województwie łódzkim od ponad trzech dekad.- 06.02.2025, 15:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Spółka Gazownictwa
-
Image
Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce
Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe osiągnięcie. Jubileuszowy obiekt w niebiesko-czerwonych barwach znajduje się w Kobyłce, w pobliżu węzła na trasie S8. Uroczystość była również okazją do podkreślenia znaczenia jakości usług, które od lat wyróżniają stacje MOYA.- 06.02.2025, 15:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: MOYA
-
Image
TCL prezentuje najświeższe innowacje w zakresie komercyjnych wyświetlaczy na targach ISE 2025
- 06.02.2025, 14:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ