Newsletter

POLENERGIA SA (25/2024) ZAWARCIE PRZEZ SPÓŁKI PROJEKTOWE REALIZUJĄCE PROJEKTY BUDOWY MORSKICH FARM WIATROWYCH UMÓW REZERWACYJNYCH ORAZ NA WYKONANIE PRAC WSTĘPNYCH W ZAKRESIE ZAPROJEKTOWANIA I BUDOWY W FORMULE "POD KLUCZ" MORSKICH STACJI TRANSFORMATOROWYCH

14.05.2024, 15:54aktualizacja: 14.05.2024, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 25/2024

Zarząd spółki pod firmą Polenergia S.A. ("Emitent") informuje, że spółki projektowe MFW Bałtyk II sp. z o.o. oraz MFW Bałtyk III sp. z o.o. (łącznie "Spółki"), w których Emitent posiada 50% udziałów, rozwijające - w ramach wspólnego przedsięwzięcia Emitenta i Equinor Wind Power AS - projekty budowy dwóch morskich farm wiatrowych tj. MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III (łącznie "Projekty"), podpisały w dniu 14 maja 2024 roku z Iemants NV z siedzibą w Arendonk (Belgia) ("Wykonawca") (każda Spółka odrębnie) umowy rezerwacyjne oraz na wykonanie prac wstępnych w zakresie zaprojektowania i budowy morskich stacji transformatorowych, po jednej stacji dla każdego z Projektów (łącznie: "Umowy Rezerwacyjne").

Przedmiotem Umów Rezerwacyjnych jest rezerwacja zasobów Wykonawcy i kluczowych podwykonawców w zakładanym harmonogramie oraz zobowiązanie stron do kontynuowania w dobrej wierze negocjacji ostatecznych umów EPC, tj. na zaprojektowanie i budowę w formule "pod klucz" morskich stacji transformatorowych ("Umowy Finalne"). Umowy Rezerwacyjne przewidują także rozpoczęcie przez Wykonawcę niezbędnych prac wstępnych i zamówień materiałów z długim terminem dostaw, umożliwiających terminową realizację Projektów.

Umowy Rezerwacyjne mogą zostać rozwiązane przez Spółki bez przyczyny za zapłatą wynagrodzenia za wykonane prace wstępne oraz opłat za rezygnację na rzecz podwykonawców (łącznie "Opłaty za Rezygnację"). Opłaty za Rezygnację mogą wynieść do ok. 65,5 mln euro łącznie na oba Projekty. Analogiczne koszty Spółki mogą ponieść w przypadku, gdy z winy Spółek, do dnia 1 sierpnia 2024 roku nie dojdzie do podpisania Umów Finalnych, z zastrzeżeniem możliwości przedłużenia tego terminu przez strony.

podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 173, str. 1 ze zm.)

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.05.2024, 15:54
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ