Newsletter

Polki zarządzające firmami uważają siebie za bardziej kreatywne i wielozadaniowe niż Polacy

05.03.2024, 08:00aktualizacja: 05.03.2024, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EFL
EFL
Kobiety w Polsce mają własne firmy częściej niż w większości krajów Unii Europejskiej - w naszym kraju 8% Polek prowadzi działalność gospodarczą, co stanowi drugi wynik europejski.

Z najnowszego raportu EFL „Kobiety w MŚP. Pod lupą” wynika, że Polki do „pójścia na swoje” najczęściej skłoniła okazja, z której warto było skorzystać (47% wskazań). To także najczęściej wymieniany powód założenia działalności wśród mężczyzn (50%). Druga przyczyna różni się między Polkami a Polakami. Kobiety tworząc własny biznes, zrealizowały swoje marzenia (43%). Takiej samej odpowiedzi udzieliło 33% mężczyzn. Wyniki badania wskazują również, że płeć ma wpływ na kompetencje biznesowe. Kobiety częściej niż mężczyźni uważają siebie za kreatywne (23% vs. 15%), pracowite (7% vs. 4%) czy wielozadaniowe (5% vs. 2%).

Te i inne wnioski zawarte są w raporcie

Źródło informacji: EFL

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.03.2024, 08:00
Źródło informacji EFL
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ