Newsletter

Powstał miniserial o wartościach #WiemŻeWarto

17.06.2020, 15:41aktualizacja: 17.06.2020, 15:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Projekt ARCHE/Kurt Scheller
Fundacja Projekt ARCHE/Kurt Scheller
Praca, pasja, przyjaźń i empatia – na temat tych wartości wypowiedzieli się bohaterowie miniserialu dokumentalnego #WiemŻeWarto. Pierwszy odcinek „Praca” dostępny jest już w serwisie YouTube na kanale Fundacji Projekt ARCHE (https://youtu.be/rkO8D-zYOsM/). Kolejne odsłony serialu publikowane będą co tydzień, we wtorki.

Giancarlo Russo, Kurt Scheller, Teo Vafidis, Grzegorz Adamowicz, Robert Bochenko, Ewa Drzewicka, Grzegorz Gniech, Sylwia Kruszyńska, Marcin Łopucki, Mateusz Ostaszewski i Tomasz Podsiadły opowiedzieli o wartościach, którymi warto się w życiu kierować. Specjaliści w swoich branżach przekonują, co tak naprawdę w życiu się liczy, a praca i prowadzenie biznesu może być jedynie formą wyrażenia siebie.

W każdym z odcinków serialu zobaczymy ludzi, którzy odsłaniają siebie, uwidoczniają sens swojego życia. Krótkie, rzeczowe wypowiedzi mają trafić do widza poprzez ogromną dozę refleksji, która towarzyszy bohaterom w ich bardzo naturalnym przekazie. Praca, pasja, przyjaźń, empatia pełnią główną rolę w życiu każdego z nas. Jednak mimo wszystko często nie zadajemy sobie, bądź nie mamy czasu zadać sobie pytania, czym dla nas prywatnie są przedstawione wartości. Z całą pewnością miniserial #WiemŻeWarto skłoni odbiorcę do takiej zadumy. Pozwoli na moment zwolnić i na nowo odnaleźć się w pędzie życia.

Serial ma na celu zwrócenie uwagi na ideę ekonomii społecznej i jej fundamentalne wartości. Przedsiębiorstwa społeczne oparte na uniwersalnych wartościach i relacjach mają szansę stać się liderami w swoich branżach. Dzięki zwiększeniu udziału w rynku przez te podmioty możliwym będzie odpowiedzenie na współczesne wyzwania społeczno-gospodarcze w kraju.

Szacuje się, że w Polsce działa ponad 1200 przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą nie dla zysku m.in.: spółek z o.o. non profit, fundacji i stowarzyszeń. Organizacje te przeznaczają osiągnięte dochody na cele statutowe - zysk nie jest rozdzielany pomiędzy udziałowców, czy właścicieli.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.06.2020, 15:41
Źródło informacji Fundacja Projekt ARCHE
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii